Harry Potter, druhá nejprodávanější knižní série všech dob, která vychovala celou generaci mladých kouzelníků a na jehož nové výtisky se stály kilometrové fronty během zahájení prodejů. Příběhy Harryho Pottera a jeho přátel, Bradavice, Brumbál, Lord Voldemort, to všechno pohltilo miliony lidí po celém světě a stalo se kulturní památkou Velké Británie, za kterou ročně putují statisíce turistů. To všechno díky autorce J.K. Rowlingové, která to po prvním odmítnutí v nakladatelství nevzdala a pokračovala ve svém snu. Stejně jako všechno, i Harry Potter má svůj konec a téměř žádné oko pravého fanouška nezůstalo suché po poslední přečtené stránce, poslední zhlédnuté scéně, kdy jsme se nechtěli s tímto fenoménem loučit. 

KONEC KOUZELNICKÉHO SVĚTA SE NEKONÁ!

Po skončení Harryho Pottera vydala J.K. Rowlingová ještě několik dodatků souvisejících s kouzelnickým světem, například knihu Fantastická zvířata a kde je najít, Bajky Barda Beedleho a další. Kdo by to byl řekl, že právě o jeden z těchto dodatků budou mít filmová studia (a především diváci) takový zájem, že to dotáhne až do kin a stalo se! Fantastická zvířata už dle trailerů slibovala velkou show a fanoušci Harryho Pottera, lačnící po čemkoliv z jejich milovaného kouzelnického světa, se doslova vrhli do kin a nejenže se film dočkal neuvěřitelně kladné kritiky, ale také výdělku téměř 900 milionů dolarů! A aby toho nebylo málo, odnesl si rovnou i Oscara za kostýmy, což se nikdy předtím žádnému filmu o Harry Potterovi nepovedlo. Bylo tedy jasné, že druhý díl na sebe nenechá dlouho čekat a opět se scénáře neujme nikdo jiný, než J.K. Rowlingová.

CO NÁS VE DVOJCE ČEKÁ + OBSAZENÍ?

V druhém díle se přesuneme do Paříže, zhruba 70 let od doby, kdy se odehrával první díl Harryho Pottera a kde budeme sledovat osudy mladého Brumbála, Grindelwalda, Lety Lestrangové a samozřejmě dobře známých tváří z dílu prvního, jako Mloka, Tiny, Kowalskiho a dalších. Zatímco už víme, kdo tyto role obsadí, role pro mladého Brumbála stále není jistá a studio tuto informaci záměrně zamlčuje. Johnny Depp jakožto Grindelwald a Zoe Kravitzová jakožto Leta Lestrangová, která (jak její příjmení napovídá) bude pravděpodobně na temné straně spolu s Grindelwaldem. Jak víme z prvního dílu, Leta a Mlok mají společnou minulost, jelikož Letě se nevyvedl jeden experiment během kouzlení v Bradavicích, Mlok vzal vinu na sebe a následně za to byl vyloučen, ale podrobnosti o tom, co se mezi nimi dále dělo, budou právě náplní druhého dílu, stejně jako sledování osudu Bezové hůlky (jedna z relikvií smrti), kterou momentálně vlastní Grindelwald, ale jak z příběhů o Harry Potterovi víme, jednou skončí v rukách Brumbála po tom, co se strhne mezi ním a Grindelwaldem epický souboj, který ukončí kouzelnickou válku.

KOLIK BUDE DÍLŮ A KDY BUDE PREMIÉRA?

Ač to možná spoustu diváků zaskočilo, na téma Fantastických zvířat bude celá sága, která se bude (co zatím víme) skládat ze čtyř dílů, takže se fanoušci nemusí bát, že jak rychle kouzelný svět přišel, tak rychle zase odejde. Tímto tématem nás bude J.K. Rowlingová ještě pár let zásobovat, protože o něj je obrovský zájem. J.K. Rowlingová se se svými fanoušky na twitteru podělila o to, že ve filmech uběhne 19 let a vše vyvrcholí oním epickým soubojem mezi Brumbálem a Grindelwaldem, zároveň se také pochlubila, že má „Zvířecí den“, načež naznačila, že už je scénář víceméně hotov a natáčení může začít! Premiéra zatím samozřejmě nikde není oficiálně potvrzená, podle náznaků studia a vyjádření režiséra by ale měl druhý díl přijít v listopadu 2018 a třetí v listopadu roku 2020.

Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz