Pokud jste ještě neviděli první epizodu seriálu And Just Like That, prozradí vám tento článek zásadní událost z děje. Když před časem americký kanál HBO avizoval nové pokračování seriálového hitu Sex ve městě, fanoušci byli nadšeni. Když hned v prvním díle autoři zabili životní lásku hlavní hrdinky Carrie pana Božského, poslali nevědomky do věčných lovišť kupodivu nejen pana Božského, ale i firmu, která vyrábí luxusní domácí rotopedy. 

Hned v první epizodě seriálu And Just Like That, pan Božský (Chris Noth) zemře na infarkt poté, co absolvuje svou 1000. jízdu na cyklo trenažeru, který vede jeho oblíbená instruktorka Jess Kingová. Den po odvysílání této epizody ztratila značka Peloton, která vyrábí tyto trenažery, na burze 11 % ze své hodnoty. Pro mladou značku, která vyrostla prakticky přes noc během pandemie, to nebyla dobrá zpráva. Její odpověď ale přišla záhy, a to v podobě spotu, který byl publikován do 48 hodin.

Nejprve vydala prohlášení svého kardiologa, který trval na tom, že Božského smrt nelze přičítat cvičení, ale jeho „extravagantnímu životnímu stylu – včetně koktejlů, doutníků a velkých steaků“.

Když jen tiskovka nestačí

Jenom PR odezva ale byla málo, proto ke spolupráci přizvali slavného herce a marketingového mága Ryana Reynoldse, který pomohl odpovědět účinněji.

Embed from Getty Images

Reynolds produkoval novou reklamu, kde můžeme vidět opět Chrise Notha s trenérkou Jess Kingovou, pohodlně sedící gauči. „Nedáme další jízdu?“ zeptá se svým sexy chraplákem pan Božský a dodá: „Život je příliš krátký, abychom to neudělali.“

Nápad se zrodil v hlavě herce a Dary Tresederové, hlavní manažerky společnosti Peloton. „Epizoda se vysílala, ona poslala e-mail a už jsme jeli!“ říká Reynolds.

Reynolds na konci 38sekundového spotu namluví hlas, který vysvětluje, proč je jízda na kole prospěšná, ale jeho vystoupení nebylo součástí původního plánu. „Přestože jsme střihali méně než 12 hodin, prošli jsme poměrně hodně variantami,“ vysvětluje. „Nakonec jsme chtěli zařadit litanii o výhodách jízdy na kole, protože nám to přišlo vtipné a můj voiceover byl čtenářský škraloup a nám prostě došel čas.“

And Just Like That.. aneb jak se vstává z mrtvých.

Zdroje: imdb.com, variety.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz