Populární akční série s Keanu Reevesem v hlavní roli, kde jako kontroverzní zabiják John Wick vraždí jeden gang za druhým, se i po 6 letech těší stále velkému zájmu. Již jsme viděli 3 filmy a další 2 pokračování čekají zamčená v šuplíku, do toho budeme svědky spin-off projektu zaměřeného na slavný hotel Continental. Jak dlouho však postavu hodlá ztvárňovat samotný představitel? 

Psal se rok 2014, kdy do světových kinosálů zamířil unikátní projekt od režiséra Chada Stahelskiho v čele s postavou chladnokrevného zabijáka Johna Wicka, který přišel o přátele, manželku, psa a dokonce i prst. Snímek s ponurou atmosférou, chladným projevem a originálním charakterem Keanu Reevese si vysloužil obdiv mnoha kritiků a filmových nadšenců. Po několika letech a nálepkách v obalu Constantina, Nea či Jacka Travena diváci dostali silnou ikonu moderního akčního sci-fi žánru s bohatým sebevědomím, nulovými servítkami a beze strachu, snad jen o své terče na seznamu obětí. Po úspěchu prvního dílu nám režisér dopřál i 2 plnohodnotná, na sebe navazující pokračování.

Jak to mnohdy u filmových postav a sólových snímků bývá, tak charakter může po čase omrzet, z čehož však Keanu Reeves vůbec nemá strach. V nedávném rozhovoru po dotazu na jeho působení v roli nájemného zabijáka serveru Ok! Magazine sdělil následující: ,,Jak dlouho bych chtěl hrát Johna Wicka? Do té doby, co mě nohy ponesou, do doby, než mě publikum začne nesnášet“. Z odpovědi lze vyčíst, že pokud o divokou krvavou jízdu v akční franšíze budou fanoušci stát (a že není o čem diskutovat, zájem totiž srší ze všech stran), není třeba mít o postavu žádné obavy. Ba naopak, čeká nás ještě spousta projektů.

Budoucnost Wicka v čele s Reevesem dříve avizoval i samotný Chad Stahelski. O zájmu svědčí i tržby, které se po třetím díle vyšplhaly na 327 milionů dolarů. Pro porovnání – pilotní snímek vydělal něco kolem 89 milionů dolarů.

V první řadě dostaneme minimálně další 2 celovečerní filmy, z nichž premiéra 4. pokračování je díky Koronaviru posunuta o rok na 27. května 2022. Co by však posunuto být nemělo je uvedení prequel spin-off seriálu nazvaného ,,The Continental“, jenž se bude zabývat minulostí známého sídla nájemných vrahů s temným nádechem a novými postavami v čele. Televizní síť Starz projekt uvede 21. května 2021, kdy měl mít premiéru právě čtvrtý John Wick. Aby toho nebylo málo, tak se chystá spin-off s ženskou hrdinkou jménem Ballerina. 

Patříte k fanouškům Keanu Reevese, případně máte rádi postavu Johna Wicka? A který snímek Vám učaroval nejvíce? Podělte se o svůj názor níže do komentářů či na naši facebookovou stránku a sledujte i nadále web tvguru.cz – o aktualitách Vás budeme informovat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Screenrant.com
Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.