Keanu Reeves je považován za jednoho z nejsympatičtějších herců současnosti a není to náhodou. Má za sebou desítky velmi úspěšných filmů, i přesto ale zůstává skromným a pomáhá svému okolí. Herec se do paměti diváků nejvíce zapsal rolemi ve snímcích Constantine (2005), John Wick (2014) a samozřejmě hlavně díky nezapomenutelné sérii Matrix (1999, 2003), která by měla mít v roce 2022 pokračování. Jak se herec, který právě slaví 56. narozeniny, za ta léta změnil?

Sláva je však často jen nablýskaná bublina a skutečnost může být naprosto odlišná. Stejně tak je tomu i u tohoto slavného herce. Navenek to vypadá, že žije jednoduchý a úžasný život, opak je však pravdou a Keanu si zakusil ledacos. Co se skrývá za jeho věčným mlčením během rozhovorů s novináři, proč nemá ženu ani děti a proč si za výtěžek z trilogie Matrix nekoupil vilu na Havaji?

„Každý den je třeba žít tak, jako by byl poslední.“
— Keanu Reeves

Keanu Reeves se narodil 2. září 1964 v Bejrútu (Libanon) do chudé rodiny, kde se matka (Angličanka) živila jako tanečnice u tyče a otec byl geologem (čínsko-havajský původ). Rodiče se rozvedli a otec byl po nějaké době zatčen za prodej heroinu. Keanova matka se 4x vdala a on ani s jedním nevlastním otcem nevycházel úplně nejlépe. Rodinnou pohodu si tedy nezažil a proto sám nikdy svou vlastní rodinu nezaložil.

Trpí těžkou dyslexií a kvůli svému nezvladatelnému chování byl 3x vyloučen ze střední školy a ze čtvrté krátce před dokončením sám odešel. Také byl velmi nadějným hokejistou, jeho rozjetá kariéra ale skončila, když se vážně zranil a nemohl v hraní dále pokračovat. Docela tvrdá rána pro mladého teenagera.

„Umění je o tom hledat v lidech to dobré a dělat ze světa soucitnější místo.“
— Keanu Reeves

Během natáčení svého nejúspěšnějšího snímku – Matrix – dostal zprávu, že jeho sestře Kim byla diagnostikována rakovina. Herec se k ní přestěhoval, staral se o ni, vařil a četl jí její oblíbené knihy. Jeho sestra s nemocí bojovala velmi dlouho a nakonec se naštěstí zcela vyléčila. Keanu po této zkušenosti věnoval 70% svého výdělku ze série Matrix nemocnicím léčící lidi s rakovinou.

V jeho 23 letech mu zemřel jeho nejlepší kamarád, předávkoval se drogami. Když mu bylo 32, poznal svoji největší životní lásku – ženu jménem Jennifer. Po čtyřech letech vztahu se pár rozhodl pořídit si miminko. Jejich vysněná dcerka se však narodila mrtvá, pár se poté rozešel. O rok později se Keanova ex-přítelkyně Jennifer předávkovala antidepresivy, nasedla do auta a narazila ve 130 km/h rychlosti do zaparkovaných aut, na místě zemřela. Od té doby se Keanu vyhýbal vážným vztahům a tvrdí, že nechce mít žádné děti. Až na jaře roku 2019 začal opět randit, učarovala mu o osm let mladší umělkyně Alexandra Grant (47). Společně pokračují ve skromném stylu života, který herci vyhovuje.

„Co mě doopravdy zajímá je žít ze dne na den a být tak normální jak je to jen možné v tomto nekonvenčním prostoru.“
— Keanu Reeves

Jeho majetek se odhaduje na více než 360 milionů dolarů, což je v přepočtu astronomických 8 miliard korun. Nemá však soukromou ochranku a denně je vídán v metru, jelikož tvrdí, že jízdu v něm miluje víc, než řízení auta. Velkou část svých výdělků pravidelně dává na charitu a potřebným. Sám se o svém osudu vyjadřuje tak, že život stojí za žití, ať se děje cokoliv, všechny nástrahy jsou jenom Boží zkoušky.

Keanu Reeves aktuálně pracuje na pokračování filmů John Wick a Matrix, u obou se bude jednat o čtvrté pokračování populárních sérií. Šušká se také o pětce Johna Wicka, která už by měla být také ve fázi příprav scénáře. Dále chystá akční filmy Rally Car a Past Midnight a akční mini sérii Rain. Fanoušci videoher si jeho hlas budou moc užívat letos na podzim v očekávané akční RPG Cyberpunk 2077.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz