Jméno Kevina Spaceyho se v poslední době objevovalo převážně v souvislosti s obviněním z obtěžování a Hollywood ho zcela zatratil. Nyní si však po delší době zahraje v připravovaném italském dramatu.

Kevin Spacey se měl údajně chovat velmi nepřiměřeně k několika mladým mužům a z obtěžování ho prý obvinilo také osm lidí, kteří s ním spolupracovali na seriálu Dům z karet. Několik lidí údajně kontaktovalo noviny The Guardian a svěřilo se s tím, že Spacey se choval nevhodně k mladíkům.

V roce 1986 měl Spacey dělat nabídky sexuální povahy herci Anthonymu Rappovi, kterému v té době bylo 14. Spacey si prý tuto událost nepamatuje a Rappovou výpovědí byl zděšen, své chování však svedl na intoxikaci alkoholem a Rappovi se omluvil. Ve stejném roce, kdy Rapp vznesl obvinění, se Spacey vyznal ze své homosexuální orientace. Spacey měl údajně obtěžovat více než 20 mladých mužů mezi roky 1995 až 2013.

Tomuto fenoménu se říká Weinsteinův efekt – ten značí situaci, kdy jsou zveřejněny výpovědi obětí o sexuálním obtěžování slavnými nebo bohatými muži. Stejně jako to bylo v případě Harveyho Weinsteina – filmového producenta usvědčeného ze sexuálního obtěžování.

Spacey se snažil očistit své jméno a popřít tato obvinění o Vánocích 2018, kdy zveřejnil video s názvem „Let Me Be Frank“, kde v roli Franka Underwooda (postava ze seriálu Dům z karet) popíral všechna obviněná vznesená na jeho osobu.

To mu ale moc nepomohlo – Spacey se objevil například v seriálu Dům z karet, jehož natáčení však Netflix pozastavil právě z důvodu četných obvinění Spaceyho ze sexuálního obtěžování. Také z již dotočeného filmu All the Money in the World byl Spacey vymazán a nahrazen Christopherem Plummerem, film byl stažen z festivalu American Film Institute v Los Angeles. Poté bylo jasné, že si Spacey v Hollywoodu již ani neškrtne.

Přesto si však zahraje v připravovaném italském dramatu The Man Who Drew God. Zde ztvární detektiva vyšetřujícího muže, který byl neprávem obviněn ze sexuálního obtěžování dětí. Děj se bude točit kolem Emanuela (Franco Nero – současně i režisér tohoto filmu), slepého umělce tvořícího mimořádné portréty. Emanuelova popularita vzrůstá, ale s ní se objeví i falešné obvinění ze sexuálního zneužití.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.