Tohoto britského rodáka jistě nemusím zdejšímu divákovi zdlouhavě představovat. Kiefer Sutherland, nejznámější v poslední době jako agent Jack Bauer, kterého hraje ve stále populárním seriálu 24 hodin, nedávno přijal novou nabídku, ve které bude muset prokázat hlavně svůj hlasový talent naplno.

Jak už asi tušíte, bude zde řeč o dabingu. Ovšem ne jen tak ledajakém, protože půjde o pokračování jedné z nejúspěšnějších počítačových her historie i současnosti, o nic menšího než o hru METAL GEAR SOLID V: The Phantom Pain. Hra, která zhruba v roce 1998 definovala pojem „takticko-špionážní akce“, nyní dostane regulérní pátí díl, ve které Kiefer nadabuje hlavní postavu celé hry, tedy Snaka (Big Bosse).

mgs1

Tvůrce Metal Gearu, Hideo Kojima, si toto překvapení nechal na letošní E3, avšak nepočítal s tím, že tato informace vyvolá v hráčské obci rozporuplné reakce. Kdo tuto sérii her zná, tak si představí při vyslovení Solid Snake jediného možného člověka – Davida Haytera, se kterým je celá série neodmyslitelně spjata. Proto bude nesmírně zajímavé sledovat, jak se právě Kiefer Sutherland s touto rolí popere a zda bude tento krok Hidea Kojimy u hráčů podpořen, či naopak.

Jak již bylo řečeno výše, Kiefer Sutherland je znám především jako Jack Bauer a všechny tyto zkušenosti by měl právě zúročit i ve hře, protože ta je založena na špionážních misích, ve kterých je potřeba nepozorovaně infiltrovat různé druhy zařízení či tiše zlikvidovat nepřátelské hrozby. Proto se Kiefer Sutherland podílí i na motion-capturingu a face-synchronizaci postavy Snaka.

mgs2

Metal Gear Solid je dlouhodobě zaběhnutá značka, která vynesla svému tvůrci Hideo Kojimovi mnohá ocenění. Série se vymyká standardům svým filmovým pojetím, a právě Kojima zde popouští uzdu svým fantaziím, které jen tak někde neuvidíte. Tím, že angažoval Kiefera Sutherlanda, chce ještě více podpořit právě onu filmovost svých děl. Je ovšem stále ve hvězdách, zda se mu to i napopáté podaří. Něco málo se o tom všem dozvíme již v březnu 2014, kdy vychází na PS3, PS4, X360 a XboxOne prequel k The Phantom Pain s Názvem Metal Gear Solid V : Ground Zeroes. Samotný a regulérní pátý díl série pak výjde někdy na podzim příštího roku na stejné platformy jako Ground Zeroes.

Těšíte se? Já hrozně moc.

Napsal : Digmen

TRAILER :

-reklama-