Americká rodinná komedie Sám doma se stala po své premiéře v roce 1990 obrovským hitem a již dlouhých 30 let baví televizní diváky po celém světě. V hlavní roli se jako Kevin McCallister, jehož rodina odletí do Francie a jeho zapomene nešťastnou náhodou doma, objevil Macaulay Culkin. Málokdo však ví, že si ve filmu zahrál i jeho o dva roky mladší bratr Kieran, který ztvárnil nezapomenutelnou postavu malého Fullera. Kieran nyní slaví své 38. narozeniny. Jak se změnil a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Kieran Culkin se narodil 30. září 1982 a má šest sourozenců. Jeho rodiče se rozešli, když mu bylo 12 let. Tento americký filmový a divadelní herec začínal hrát již od útlého dětství, své první herecké zkušenosti získával ještě před nástupem do mateřské školky. Nejdříve hrál v divadle a reklamách, poté dostal svoji první šanci v komedii Sám doma.

Následovaly další role v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, Hlava rodiny, Hlava rodiny 2 – Tatínek nebo dědeček?, Není úniku, Max a Kevin, Scott Pilgrim proti zbytku světa, Mládeži nepřístupno a další. Ze seriálových rolí jmenujme alespoň Frasier, Fargo nebo Boj o moc.

Jeho partnerkou byla v letech 2010 až 2011 americká herečka Emma Stone. V roce 2013 se oženil s Jazz Charton a vloni v září se jim narodila dcera Kinsey Sioux. Jeho život nebyl tak bouřlivý jako u jeho bratra Macaulaye. Kieran se dál věnuje herectví a užívá si rodinného života. Aktuálně natáčí kriminální drama No Sudden Move, kde se objeví v hlavní roli po boku Brandona Frasera (Mumie) a Davida Harboura (Stranger Things).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA