Únor je nejkratším měsícem v roce, avšak filmový průmysl to v žádném případě nijak nelimituje. Jak sami na řádcích níže uvidíte, znova se na nás valí vcelku pěkná řádka filmového materiálu. A proto nezahálejte a začněte si do kalendáře značit, na jaký film ušetřit svoje těžce vydřené peníze. Opět máme z čeho vybírat.

SPONGEBOB VE FILMU: HOUBA NA SUCHU (premiéra od 5.února 2015)

upr1

Malá žlutá houba v kalhotách se stala celosvětovým fenoménem, který milují nejen děti, ale znám také spoustu dospělých, kteří jej mají rádi. Nyní se v kinech setkáme s jeho celovečerní podobou. Nejnovější dobrodružství SpongeBoba je spojené s tajným receptem na krabí burgery, který panu Krebsovi ukradne pirát Hambivous a na souši si otevře stylový podnik. Na SpongeBobovi bude, aby zachránil situaci, avšak musí na souš. Jak celé dobrodružství dopadne, uvidíme již začátkem února. Samozřejmě film bude nasáklý nevšedním SpongeBobovým humorem.

JUPITER VYCHÁZÍ (premiéra od 5.února 2015)

upr2

Sourozence Andyho a Lanu Wachowské není třeba dlouze představovat. Tvůrci kultovního Matrixu, Speed Racera či Atlasu mraků nám nyní přináší další svůj mistrovský kousek. Příběh o Jupiter Jonesové, která má být dědičkou vesmíru, avšak pracuje na Zemi jako uklízečka a o svém údělu pranic neví. Vše se změní až po příletu Cainea, který se má o Jupiter starat a chránit ji. Film má být výpravným sci-fi spektáklem, který má kombinovat dechberoucí vizuální efekty se špičkovou akcí, navrch pak přidává perfektně napsaný příběh. V hlavních rolích Mila Kunis a Channing Tatum.

50 ODSTÍNŮ ŠEDI (premiéra od 12.února 2015)

upr3

Film podle knižního bestselleru E.L. James, v níž se mladá Anastasia setkává s tajemným panem Greyem. Nejprve jde jen o rozhovor do studentského časopisu, avšak po čase se oba začnou pomaloučku poznávat a Grey začne Anastasii zasvěcovat do svých utajených představ a otevírá před ní svou třináctou komnatu. Už ani jeden z nich nedokáže druhému odolat a my tak můžeme nahlédnout do tužeb a vášní jak Christiana Greye, tak i mladičké Anastasie. Očekávaný film převážně pro ženské publikum a rozhodně černý kůň letošní filmové sezóny. V hlavních rolích Jamie Dornan a Dakota Johnson.

VĚTŘELEC (premiéra od 19.února 2015)

upr4

Kultovní snímek Ridleyho Scotta, který definoval celý žánr sci-fi horroru. Příběh o posádce lodi Nostromo, která zachytí signál z neznámé planety a na svou palubu si přinese zárodek mimozemského organismu, který se stává celé lodi osudným. Stísněná atmosféra ze snímku sálá i nyní, po téměř 36-ti letech a příběh posádky i samotné Ripleyové dokáže i po několikáté náležitě zapůsobit. Nyní v director´s cut edici a ve vysokém rozlišení ve vybraných kinech. V hlavních rolích Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Harry Dean Stanton či John Hurt.

TEORIE VŠEHO (premiéra od 26.února 2015)

upr5

Tento snímek vypráví o neuvěřitelném životě Stephena Hawkinga. Když v mládí studoval kosmologii na Cambridge a právě se schylovalo k tomu, aby se octl na samotném vrcholu, diagnóza od lékařů, kteří u něj objevili nevyléčitelnou chorobu pohybových nervů (ALS) všechno zastavila. Dávali mu jen pár let života, avšak on svůj boj nevzdal. Vzal si jeho milovanou Jane, dostudoval a ikdyž je nyní nenávratně připoután na invalidní vozík, ve své hlavě nosí ten nejchytřejší mozek na planetě. Tento životopisný film vám ukáže, jakou moc může mít láska. V hlavních rolích Eddie Redmayne a Felicity Jones.

Už máte vybráno ? Na jaký film se chystáte ? Hlasujte v naší anketě níže.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz