V tomto období roku jsme zvyklí, že už můžeme sledovat nové díly světově nejúspěšnějšího seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), letos je tomu ale jinak, jelikož se pokračování dočkáme až v létě, přesněji řečeno 17.července 2017. Šestá série lámala jeden rekord ve sledovanosti za druhým a seriál se tak stal #1 na celém světě, bylo tedy jen otázkou času, kdy dojde k navýšení rozpočtu, protože televizní stanice HBO nechce ve svém nejúspěšnějším projektu nechat nic náhodě, například to, že by herci dostali lepší nabídku někde jinde a odešli jim.

Navýšení rozpočtu ale pocítíme i my fanoušci, jelikož čím větší rozpočet, tím lepší efekty, více možností měnit natáčecí lokace, lepší kostýmy a vlastně lepší a propracovanější úplně všechno, co se se seriálem pojí. O penězích, které mají k dispozici tvůrci Game of Thrones, si můžou všechny seriály nechat jenom zdát, co se ale týče hereckého obsazení, ještě donedávna ani zdaleka nebyli těmi nejlépe placenými ve své branži.

Až do šesté série se pět hlavních herců Game of Thrones umisťovalo až na 3.-5. příčce, co se týče peněz utržených za jednu epizodu seriálu. První příčku drželi společně Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Kunal Nayyar a Simon Helberg ze seriálu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), kteří si za každou epizodu účtovali zhruba 23 milionů korun. Na druhém místě bylo celé osazenstvo seriálu Friends (Přátelé), kteří tržili každý zhruba 20 milionů korun za epizodu a to z důvodu, že vždy o zvýšení peněz žádali společně, nikdo z nich nebral více nebo méně, než ostatní.

Se sedmou sérii Game of Thrones ale přichází i nová zlatá smlouva a nové podmínky a HBO se rozhodlo na svých „miláčcích“ nešetřit. Pět hlavních herců, Emilia Clarke (Daenerys), Kit Harington (Jon Snow), Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister) a Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lanister), dostalo přidáno a momentálně se jejich plat za jednu epizodu sedmé série pohybuje na 27 milionech korun! To ale není ta hlavní část oné zlaté smlouvy. To nejdůležitější pro herce je to, že v poslední sérii se jejich plat zvedne na neuvěřitelných 46  milionů korun za jedinou epizodu! Plus samozřejmě mají provize ze sledovanosti, promo akcí a všeho kolem, takže se tato částka může ve finále vyšplhat na daleko více.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz