Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí…„. Tak co, poznáváte a zároveň Vám i v hlavě zní melodie písně? Já myslím že určitě. Kdo by neznal čtyři mladíky z Jamajky, kteří pod vedením trenéra míří na Zimní olympijské hry, kvalifikovat se v jízdě na čtyřbobu. Tato sportovní komedie byla natočena již před 28 lety podle skutečné události. Některé herce můžeme i nadále vídat na našich obrazovkách, jiní se již herectvím dávno neživí. Představitele trenéra bohužel dostihl jeho špatný zdravotní stav a před lety zemřel.

Leon (59 let)

Tento 191 cm vysoký herec se narodil v newyorském Bronxu jako Leon Robinson. Jeho herecká dráha nebyla jednoduchá, než se prosadil, měl pouze drobné role v seriálech. Úspěch přišel v roce 1993, kdy si zahrál po boku Sylvestera Stalloneho ve filmu Cliffhanger. A co jej opravdu proslavilo, byla role Denise Bannocka, ctižádostivého olympionika z Jamajky. Skvělý ohlas díky „kokosům“ mu přinesl přízeň diváků a tím i další filmové role. Má jednu dceru a v roce 2017 se oženil.

Doug E. Doug (51 let)

Vlastním jménem Douglas Bourne je známý spíše jako Doug E. Doug. Svoji hereckou kariéru odstartoval v sedmnácti letech, kdy začal jako komik. Úspěch přišel díky roli bobového závodníka Sanky Coffieho. Poté ještě získal pár rolí ve filmech a seriálech. Poslední obsazení měl v roce 2016.

Malik Yoba (53 let)

Celým jménem Abdul-Malik Kashie „Malik“ Yoba je americký herec, který je aktivnější než jeho kolegové ze čtyřbobu. Kromě role jamajského běžce Yula Brennera je znám i díky postavě detektiva v americkém seriálu New York Undercover z roku 1994. Poté následovalo ještě spoustu rolí v seriálech, převážně detektivních. Od dob Kokosů na sněhu je nadále aktivní i ve filmech, každý rok natáčí alespoň jeden.

Rawle D. Lewis (47 let)

Americký herec a komik, kterého proslavila postava Juniora Bevila. Žije v Los Angeles a rád cestuje. Jako herec se ale příliš neprosadil, zahrál si v jedné epizodě MacGyvera a v roce 2016 v epizodě seriálu Rodinka na kousky. Po úspěšné roli v Kokosech na sněhu se objevil ještě v 5 filmech, poslední měl premiéru v roce 2015. Spíše se zaměřil na svůj komediální talent a působí ve Stand-up Comedy odvětví.

John Candy (†43 let)

Embed from Getty Images

Rodák z kanadského Toronta si zahrál například ve filmu Bláznivá dovolená s Chevy Chasem, nebo pamatujete na muzikanta ze Sám doma 1 který měl s kapelou pár hitů, například „polka, polka, polka“? Poslední film natáčel v roce 1994, premiéru měl ale až v roce 1995, rok a půl po jeho smrti. Herec totiž v březnu 1994 zemřel ve svých 43 letech. Bojoval celý život se silnou obezitou a hodně kouřil. Rok před smrtí přestal kouřit a držel přísné diety, ale přesto zemřel ve spánku na infarkt.

 

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.org

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA