Jak už jsou pravidelní čtenáři komiksové předlohy The Walking Dead (Živí mrtví) zvyklí, tak začátkem každého měsíce vychází nové komiksové číslo. Výjimkou není ani letošní červenec, kdy jsme se dočkali již 193. komiksového čísla. Bohužel, toto číslo se stalo vůbec posledním komiksovým číslem v této dlouholeté sérii. Je tomu skutečně tak. Komiksová série The Walking Dead (Živí mrtví) končí. Proč? A jaký konec tato série dostala?

Ze všeho nejdříve se podíváme na poslední číslo. Podíváme se na to, co se stalo po smrti legendárního Ricka Grimese a jak příběh dlouholeté komiksové série došel ke svému konci.

Následující odstavce vyzrazují zápletku 193. komiksového čísla.

V posledním čísle se příběh posouvá o několik let dopředu. Časový skok je přibližně 20–25 let. Ústřední postavou tohoto čísla je nepochybně Carl Grimes. Z toho se stal dospělý muž, který žije se svou rodinou na odlehlé farmě.

Jejich zdánlivě poklidný ráj naruší jedna oživlá mrtvola. Tu Carl pochopitelně snadno zneškodní, avšak je z její přítomnosti velmi znepokojen. Ve světě, ve kterém žije, už nejsou mrtví běžnou záležitostí a takto volně pochodující se mrtvola není normální.

Carlovi ihned dojde, kdo za tím stojí a vydává se do nedalekého města, kde naráží na syna Maggie a Glenna, mladého Hershela. Ten provozuje kočovnou show, jejímž předmětem je přehlídka oživlých mrtvol.

Carl Hershela uhodí, aby mu ukázal vážnost situace. Hershel, zvyklý dostávat vždy to, co chtěl, takovéto jednání nestrpí, a tak vznikne mezi ním a Carlem konflikt, který je nutno vyřešit pomocí zákona, tedy tzv. právní cestou.

zdroj: www.skybound.com

Sledujeme, jak se komiksový svět The Walking Dead změnil. Jak se jednotlivé komunity spojily a vybudovaly jedno velké společenství, chcete-li Commonwealth. Nové, rozšířenější Commonwealth však není tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Lidé pomalu zapomínají, jaké to je bojovat s mrtvými. Jakou hrozbu mrtví doopravdy představují a jejich životy se stávají až moc pohodlnými. Proti tomu bojuje Carl Grimes, který si je vědom toho, jaké riziko mrtví představují.

Zápletka posledního komiksového čísla se tedy točí především kolem Carla a „zločinu,“ který spáchal. Prostřednictvím Carla se dozvídáme, jak se daří ostatním hrdinům po desítce let, které uběhly od smrti Ricka Grimese.

Vidíme Carlova životního mentora Earla Suttona, jak chřadne a šťastně dožívá poslední dny na své farmě. Eugena, který rozšiřuje Commonwealth a dělá z něj dostupnější místo. Potkáme také Aarona a Ježíše, kteří spolu žijí šťastný život nedaleko řeky.

Takto bych mohl pokračovat dál, jelikož většina našich hrdinů žije šťastný a poklidný život. Na některé postavy pochopitelně nezbyl v posledním čísle prostor, a proto jsou jejich osudy neznámé. Jmenovitě např. Heath, Dante, Siddiq, Connie, Kelly, Eduardo a další.

Pokračování na další straně…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz