Spoilery dělí diváky na dva tábory. Jedni je milují, druzí se jim vyhýbají velkým obloukem. A to je pravděpodobně jeden z důvodů, proč se Facebook rozhodl vytvořit zbrusu novou funkci s názvem „Keyword Snooze“. Aplikace by měla umožnit blokovat spoilery ze všech zpravodajských kanálů uživatelů. Facebook se hluboce zakořenil do životů více jak 2 miliard lidí a je zcela přirozené, že se Mark Zuckerberg stále snaží vylepšovat jeho funkce.

Facebook je užitečný hned v několika ohledech. Nejenže svým uživatelům umožňuje být v kontaktu s lidmi, s kterými se v reálném životě nemají šanci tak často vídat, ale také jim dává možnost držet krok s děním v pop kultuře celého světa.

To, co je pro jednoho výhodou, může být pro druhého komplikací a způsobovat nepříjemnosti. Ať už se to týká šíření falešných zpráv nebo právě zmíněných spoilerů. A tomu by měla funkce „Keyword Snooze“ předcházet.

Zdroj: TNW

Použití je opravdu jednoduché. Abyste se vyhnuli jakýmkoli spoilerům, stačí zadat klíčové spojení (např. The Walking Dead, Game of Thrones, Westworld) a nastavíte časový interval, po který se vám žádný příspěvek s daným obsahem nebude zobrazovat. Blokace tedy není trvalá a dá se případně odstranit.

Zdroj: Metro

Blokování klíčových slov se paradoxně nevztahuje na reklamy. Funkce byla spuštěna ve zkušebním režimu ve středu 27.6. a bude testována vybranými uživateli. V následujících týdnech by se měla rozšířit i mezi běžné držitele facebookových účtů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz