I přes masivní reklamu, která hlásala poslední chvilky ikonického Ricka Grimese, premiéra 9. série The Walking Dead (Živí mrtví) utrpěla pořádnou facku co se sledovanosti týče. První díl s názvem „A new beginning“ („Nový začátek“) posadilo k televizním obrazovkám jen polovinu diváků z loňské sezóny. A to je propadák jako hrom.

Nedělní premiéra (v ČR/SK 3:00 pondělního času) nové série na stanici AMC zaznamenala celkově 6,1 milionu diváků, kteří vládnutí Ricka Grimese sledovali v přímém přenosu, přičemž 3,2 milionu diváků spadalo do demografické skupiny 18-49 let. Podle TheWrap to je pokles o 23 procent z celkového publika finále 8. série. To znamená děsivý propad ve sledovanosti ve velmi krátkém čase. Například v loňském roce sledovalo premiéru 8. série 11,4 milionu diváků.

Tato čísla dělají z úvodu 9. série nejméně sledovanou premiéru The Walking Dead od 1. řady, tedy od roku 2010. Premiéra první série přilákala k obrazovkám 5,35 milionu diváků a premiéra druhé řady už 7,26 milionu lidí. Od té doby každou premiéru sledovalo více než 10 milionů diváků. Tento trend se v neděli v noci totálně zhroutil. Průběh sledovanosti můžete posoudit sami na obrázku níže.

Zdroj: Nielsen Media Research

Nová řada The Walking Dead má představovat nový začátek, jelikož se ústřední postavy seriálu jako Rick a Maggie vydávají svou vlastní cestou. To samozřejmě způsobuje napětí a projevuje se to i na vztazích, zvláště mezi Rickem a Darylem, dlouholetými nejlepšími přáteli a samozvanými bratry.

Seriál jednoznačně netáhne, zombie apokalypsa se divákům již pravděpodobně omrzela a pokud tvůrci nepřijdou s něčím opravdu originálním, můžeme dříve či později očekávat ukončení. Recyklace klasického schématu najdeme útočiště, zvelebíme, přijde záporák, zabije pár lidí, zničí útočiště, jdeme dál, najdeme útočiště, atd… to bohužel nezachrání. Jaký máte názor na premiéru nové série, má The Walking Dead stále své kouzlo, nebo sledujete už jen ze setrvačnosti? Dejte nám vědět do komentářů.

-reklama-