Matrix byl žánrově určující akční a sci-fi film, který měl premiéru v roce 1999. Kombinace akce a filozofie z něj okamžitě udělala klasiku a dala vzniknout dvěma pokračováním, která vyšla v roce 2003. Celkově tyto tři filmy vydělaly po celém světě přes 1,6 miliardy dolarů. Oznámení nového dílu vyvolalo široké spekulace fanoušků, protože film Matrix Revolutions zdánlivě uzavřel celý příběh. 

Pokud i vy patříte mezi filmové nadšence tohoto žánru, jistě jste trailer netrpělivě vyhlíželi. Níže se můžete na trailer včetně českých titulků podívat:

Samozřejmě nesmí chybět Keanu Reeves jako Neo, který krátce před natáčením v jednom rozhovoru vysvětlil, proč se do této role vrátil: „Lana Wachowski napsala krásný scénář a úžasný příběh, který ve mně rezonoval. Proto se vracím. Znovu s Lanou pracovat je skvělé a její film má podle mě rozhodně co říct. Je plný důležitých myšlenek, které stojí za vyslechnutí.“, a opět jako Trinity  Carrie-Ane Moss. dále se ve filmu objeví Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jada Pinkett Smith, Yahya Abdul-Mateen II a mnoho dalších.

V našich kinech bude premiéra Matrix Resurrections těsně před Vánocemi, a to 23. prosince 2021.

FOTO: Distribuce Vertical Entertainment

Zdroje informací: csfd.cz, Vertical Entertainment

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA