Pokud máte alespoň zběžný přehled o kinematografii, jistě vám jméno David Cronenberg není neznámé. Jeho kultovní filmy Moucha (1986) či Mláďata (1979) dodnes rozhodně nezapadly prachem a přestože kontroverzní režisér v pozdějších letech poněkud zvolnil, svým posledním krátkým filmem opět šokoval. Natočil svou vlastní smrt.

Společně se svou dcerou Caitlin Cronenberg natočil tento filmař necelou minutu dlouhé video, v němž je divák svědkem toho, jak sám režisér přistupuje ke své posteli a vidí v ní svou vlastní mrtvolu. Místo toho, aby se zděsil, si nejprve chvíli prohlíží vlastní tělo a pak se k němu přitulí.

Tento krátký film může v mnohých vyvolat nejrůznější negativní pocity, ale nebyl by to Cronenberg, aby zdánlivě šokující dílo neobhájil způsobem, za který mu ještě dáte za pravdu.

Podle serveru JoBlo ho k natočení filmu inspirovala smrt jeho milované ženy Carolyn, která zemřela v roce 2017. „Zemřela v tom domě, v té posteli, a když zemřela, zemřela i část mě a já to stále cítím. Ta mrtvola je pro mě moje žena. Není to lehkovážný horor. Je to film o lásce, pomíjivosti samotné existence,“ říká Cronenberg.

Sám režisér se naštěstí na onen svět zatím rozhodně nechystá. Jeho nejnovější celovečerní film s původním názvem Crimes of the Future by měl přijít do kin ještě letos a bude spadat do subžánru „body hororu“, který představuje již zmíněná Moucha. Ve filmu si zahrají Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Léa Seydoux či Scott Speedman.

Zdroje: youtube.com, csfd.cz, Joblo.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.