Prázdninová komedie Kopretiny pro zámeckou paní měla premiéru v roce 1981. Tehdy sedmnáctiletá Sylva Julinová získala hlavní roli patnáctileté Kateřiny Krásné z hradu Krabonoš, která se zakoukala do nového průvodce, jehož ztvárnil Jan Hartl. Byla to její první a zároveň i poslední filmová role. Víc zkušeností s herectvím již neměla, kariéru před kamerou pověsila na hřebík a šla si za svým snem.

Posted by Filmy co máme stále rádi on Saturday, September 8, 2018

Sylva Julinová se narodila 29. října 1964 a dnes se jmenuje Sylva Matulíková. Jak již bylo zmíněno, její jedinou rolí byla právě prostořeká „zámecká paní“ Kateřina, která bydlela s rodiči na hradě Krabonoš (ten ztvárnil hrad Bouzov).

Ve svém jediném filmu ztvárnila dospívající dívku, která musí prázdniny trávit s rodiči – kastelány na novém hradě. Když se objeví nový výpomocný kastelán, dívka se do něj zamiluje. Jenže on si jí nevšímá. Bude potřeba něco vymyslet, třeba nějakou krádež, aby se stala pro mladíka zajímavou. Příjemná letní romantika s tajuplnou hradní kulisou baví diváky i po 40 letech.

Herečkou být údajně nechtěla a šla si za svým snem. Tím bylo stát se lékařkou. A proto vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci se zaměřením na ortodoncii a stala se zubařkou. Nyní provozuje ve Zlíně soukromou zubní praxi. Má jednu dceru.

Ve své ambulanci nabízí služby bělení zubů, léčbu dásní, dentální hygienu, srovnání křivých zubů, zubní implantáty, zubní můstky a další lékařské služby. Jestlipak její pacienti tuší, že je ošetřuje samotná hlavní hvězda filmu Kopretiny pro zámeckou paní (1981)?

Zdroje informací: csfd.cz, wikipedia.org, fdb.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA