Aligátoři plavou rychleji a vidí líp než člověk. Mají nejsilnější stisk čelistí ze všech živých tvorů. Jak dlouho mezi nimi dokáže přežít obyčejná holka? Hororoví mistři Sam Raimi a Alexandre Aja natočili thriller o jednom z nejděsivějších pozemských predátorů.

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili.

Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu.

Při natáčení filmu Kořist se sešli dva mistři hrůzy, produkující Sam Raimi (Lesní duch, Stáhni mě do pekel) a režírující Alexandre Aja (Hory mají oči) a na výsledku je to znát. Hlavní hrdiny a diváky nebude děsit jen stisk aligátořích čelistí, ale všechny možné fóbie, jimiž naše civilizace trpí. Výsledkem je podívaná, na jejímž začátku se nadechnete a na zbytek filmu přestanete dýchat.

PÁR INFORMACÍ O ALIGÁTOŘÍCH ZABIJÁCÍCH

PRAVÍ DINOSAUŘI
Aligátoři se na Zemi objevili před 37 milióny lety, takže je lze oficiálně považovat za dinosaury.

ALIGÁTOŘI VÁS UVIDÍ JAKO PRVNÍ
Aligátoři disponují schopností nočního vidění, svou kořist dokážou vystopovat i v naprosté tmě.

ALIGÁTOŘI JSOU VŠUDE
Na světě žije přes pět miliónů aligátorů a krokodýlů.

ALIGÁTOŘI UMÍ HRYZNOUT
Stisk aligátoří čelisti odpovídá tlaku 1342 kg. Díky tomu mají tato zvířata nejsilnější kousnutí ze všech žijících tvorů.

ANI OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ BY ALIGÁTORŮM NEUPLAVAL
Aligátor dokáže plavat rychlostí 32.18km/h.

FOTO: Cinemart

KOŘIST STARTUJE V KINECH 11. ČERVENCE

Režie: Alexandre Aja
Scénář: Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen
Kamera: Maxime Alexnadre
Hudba: Max Aruj, Steffen Thum
Hrají: Kaya Scodelario, Barry Pepper, Ross Anderson

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz