V rubrice „Koupit či nekoupit?“ se dnes zaměřím na něco, co není ve světě filmu až tak úplně obvyklé. Podíváme se totiž na snímek, na kterém se podíleli dva výborní tvůrci – James Cameron (Avatar) a Andrew Adamson (Shrek či Letopisy Narnie). A že to bude zážitek, to slibuje již samotný název.

Cirque du Soleil, neboli Sluneční cirkus je společnost těch nejlepších a nejprofesionálnějších akrobatů z celého světa, kteří při svých vystoupeních předvádějí tak úchvatnou podívanou, až se tají dech. Tento ansámbl vznikl původně v kanadském Quebecu, a odtud se pak rozjel do celého světa. Jeho součástí je stálá základna účinkujících, kterou doplňují skupiny dalších, které jezdí po světě. Tento novodobý cirkus, jak je víceméně uváděno, je jedním z nejlepších na světě.

Vzdálené světy 3D nás provádějí těmi nejlepšími představeními, které Cirque du Soleil předvádí. V jednom se tato představení liší od ostatních. Nevystupují zde žádná zvířata a každé představení má svůj specifický příběh. Zde je to příběh o dívce, která hledá svého létajícícho muže a na své cestě navštíví nádherné světy plné té nejlepší podívané.

cds3

Co z toho však plyne pro obyčejného diváka? Hlavně a především zábava, u které se vám bude tajit dech a místy vám bude naskakovat husí kůže u momentů, které jsou svou propracovaností a obtížností snad až za hranicí možného. Vše je podpořeno vynikajícím soundtrackem, který by si zasloužil vyjít samostatně a perfektní 3D technologií, kterou propůjčil právě výše zmiňovaný James Cameron. Toto vše slibuje náramný zážitek, který se opravdu dostavuje.

cds4

Osobně řadím Cirque du Soleil : Vzdálené světy 3D do své sbírky hned vedle Feet of Flames od Michaela Flatleyho, ikdyž kritika vyznívá výrazně lépe právě pro něj. Jednu věc však musím zmínit, protože to zřejmě bude překážka pro nejednoho diváka. Pokud nevlastníte 3D televizi a blu-ray 3D přehrávač, příjdete o velkou část zážitku, protože tento snímek je primárně určen pro 3D projekci a tak byl i natáčen. Pokud jste však fanoušky takovýchto snímků, vřele doporučuji, protože se opravud máte na co těšit. Pohodlně se tedy usaďte, na chvilku vypněte a nechte se unést do vzdálených světů, plných dechberoucí choreografie a neskutečných akrobatických sestav.

Napsal : Digmen

TRAILER :

-reklama-