Od premiéry rodinného filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee uplyne zanedlouho 15 let. Krásnou a křehkou hospodyni Evangeline si zahrála tehdy devětadvacetiletá Kelly Mcdonald, která právě slaví 45. narozeniny. Jak se změnila a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Skotská filmová, televizní a rozhlasová herečka Kelly Mcdonald se narodila 23. února 1976 v Glasgow. Její rodiče se rozvedli, když byla ještě malá. Spolu s matkou a svým mladším bratrem Davidem se přestěhovali do Aberdeenu, ale v 17 letech se do rodného Glasgow vrátila zpět se svým přítelem. Zde poté navštěvovala kurzy moderního umění a zároveň se živila jako barmanka.

Na naléhání přátel se rozhodla zúčastnit konkurzu do kultovního filmu Trainspotting, kde získala roli Diane. Tím se v roce 1996 rozjíždí její herecká dráha. Následují snímky jako Královna Alžběta, Hledání Země Nezemě, Stopařův průvodce po Galaxii, Intermission, Harry Potter a Relikvie smrti – část 2, Anna Karenina, Hlasy v hlavě a další.

V posledním zmíněném filmu se objevila po boku Daniela Craiga dokonce v rouše Evině. Ze seriálů jmenujme alespoň Impérium – Mafie v Atlantic City, Oběť, Giri / Haji a loni si zahrála ve dvou epizodách Truth Seekers.

Po boku Angely Lansbury se objevila již o pár let dříve v mysteriózní komedii Gosford Park.

Embed from Getty Images

V roce 2003 se provdala za baskytaristu a doprovodného zpěváka skotské kapely Travis Dougieho Payna, se kterým se v roce 2017 rozvedla. Z manželství mají dvě děti – Freddieho Petera (nar. 2008) a Theodora Williama (nar. 2012). Letos ji diváci uvidí v britském policejním televizním seriálu Line of Duty a v historickém dramatu Operation Mincemeat.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz