Knižní bestseller od britské spisovatelky Joanne Rowlingové asi netřeba představovat. Po celém světě se prodalo více než 500 milionů kusů tohoto fantasy příběhu, jehož hlavním hrdinou je chlapec, který přežil – Harry Potter. Během posledních dvaceti let jsme pak byli svědky osmi akčních filmových adaptací, které i dnes vyhledávají miliony fanoušků. Kromě dalších dílů Fantastických zvířat, které se odehrávají před událostmi hlavní série, by nám Warner Bros. mohlo představit i nový seriál. 

Narůstající zájem o streamovací služby vidí filmová studia zřetelně, a stejně tak i Warner Bros. – proto poslední léta vytváří nové a pokud možno i zajímavé seriály, na které by potenciální předplatitele mohla nalákat. Mezi velká překvapení patří projekty, jako The Flight Attendant, Raised by Wolves či animovaný počin Harley Quinn. Opomenout však nelze ani dlouho očekávanou původní verzi superhrdinské týmovky Justice League od Zacka Snydera (tzv. Snyder Cut), která dorazí na HBO Max již v březnu.

Spekulaci o tom, že by měli diváci znovu zamířit do majestátních Bradavic, prvně vynesl časopis The Hollywood Reporter působící v centru Los Angeles od roku 1930. Samotné vedení společnosti Warner Bros. však informaci popírá: ,,Studio momentálně žádný nový seriál ze světa Harryho Pottera nepřipravuje, a to ani pro streamovací služby.“ – nabízí se tudíž dvě varianty. Buď jde skutečně o nepravdivé informace (které ovšem pár interních zdrojů potvrdilo), anebo studio na oficiální odhalení čeká. Přeci jen nemá jít o počáteční přípravy, nýbrž teprve první impuls k samotnému návrhu celého konceptu.

Co se samotného příběhu týká, nevíme de facto nic. Stejně tak neznáme ani scenáristu, potažmo režiséra. Spekulace však uvádí, že bychom tentokráte mohli vyrazit do současnosti a prozkoumat život nových kouzelníků, případně ratolestí známých tváří. Stanice HBO Max chce tímto projektem z magického světa spisovatelky Rowlingové pravděpodobně konkurovat Disney+ – platformě, která do tuzemských vod dorazí zřejmě začátkem příštího roku. V nedávné době také zaznamenává stále větší úspěch skrze projekty, jako je Mandalorian či nově WandaVision.

Na osudy postav z původní knižní série se podívejte zde:

Myslíte, že ke zrodu novodobé kouzelnické minisérie na HBO Max opravdu dojde? Dejte nám vědět níže do komentářů, případně na naši facebookovou stránku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz