Čtyřiasedmdesátiletý legendární zpěvák Elton John ve čtvrtek ráno na Twitteru zveřejnil prohlášení, že zbývající termíny jeho letošního turné Farewell Yellow Brick Road v Evropě byly kvůli jeho vážnému zranění přeloženy až na rok 2023. Zpěváka čeká pobyt v nemocnici.

„Na konci letních prázdnin jsem nešikovně upadl na tvrdý povrch a od té doby mám obrovské bolesti v kyčli,“ napsal na svůj Twitter. I přes intenzivní fyzioterapii a odbornou léčbu se bolest podle jeho slov stále zhoršuje a vede ke stále větším potížím s pohybem.

„Bylo mi doporučeno, abych co nejdříve podstoupil operaci, která mě zase vrátí do kondice a zajistí, že nenastanou žádné dlouhodobé komplikace. Budu podstupovat program intenzivní fyzioterapie, který mi zajistí úplné zotavení a návrat k plné pohyblivosti bez bolesti,“ uvedl zpěvák ve svém prohlášení.

Elton John plánuje, že 25. září ještě zahraje pět písní na charitativní akci Global Citizen, než si dá kvůli operaci pauzu.

„Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o pět písní, je to velmi odlišný fyzický výkon od nároků, které klade téměř tříhodinové hraní na turné a cestování přes noc mezi zeměmi. Poté mě čeká operace, která zajistí, že se budu moci vrátit na turné v lednu 2022 v New Orleans,” upřesnil své prohlášení. Do Evropy se zpěvák vrátí až v roce 2023.

Elton John v roce 2018 oznámil, že toto bude jeho poslední turné. Pandemie a nyní i jeho zranění jej prodloužily o tři roky. Původně mělo skončit v prosinci 2020, ale kvůli pandemii byla řada koncertů odložena a nyní se díky přeloženým termínům přesouvá až na rok 2023.

Během současné koncertní pauzy vydá 22. října své 32. studiové album nazvané „The Lockdown Sessions“, na kterém budou skladby s hvězdami jako Stevie Wonder, Dua Lipa a Lil Nas X, které byly nahrány během pandemie, kdy zpěvák nemohl vyrazit na turné.

Zdroje informací: today.com, twitter.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR