V roce 2015 se v londýnské čtvrti Hatton Garden odehrála jedna z největších loupeží v britské historii. Odhalení, že ji má na svědomí gang důchodců a vysloužilých podvodníků, způsobilo senzaci. Letos v říjnu bude tento neuvěřitelný příběh uveden do kin.

Povedená partička seniorů vyplenila 73 trezorových skříněk, z nichž ukradli šperky, zlato a hotovost v hodnotě 14 milionů liber. Celková hodnota lupu však nakonec činila cca 200 milionů liber, což činí neuvěřitelných 5,6 miliardy Kč a velká část ho dodnes nebyla nalezena. Lupiči se ke skříňkám dostali pomocí těžké techniky, kterou prorazili stěnu z výtahové šachty do trezorového sálu. Předtím dokázali vyřadit z provozu sofistikovaný bezpečnostní a poplašný systém objektu, tedy alespoň si to mysleli. Více již nebudeme prozrazovat.

V hlavních rolích krimi-dramatu Králové zlodějů (King of Thieves) uvidíme známé tváře, jmenovitě Michael Caine (Podfukáři, Batman začíná) Charlie Cox (seriálový Daredevil, Teorie všeho), Michael Gambon (Harry Potter, Králova řeč), Jim Broadbent (Harry Potter, Atlas mraků), Ray Winstone (Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Skrytá identita), Paul Whitehouse (Harry Potter, Hledání Země Nezemě) a Tom Courtenay (Gambit, Zlatý kompas).

Film bude mít premiéru 18. října 2018.

Podívejte se na ukázku k filmu s českými titulky:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz