Devadesátá léta byla plná nezapomenutelných seriálů. Seriálů, plných sličných slečen a chrabrých bojovníků proti bezpráví a za svobodu. Seriálů, které dnes docení spíše pamětníci. Jedním z takových je i Královna meče, která v roce 2000 de facto uzavřela kapitolu, kterou začali všichni ti Herkulové, Xeny, Sindibádi nebo Zorrové mstitelé.

Královna meče (Queen of Swords) byla britsko/kanadsko/španělsko/francouzským koprodukčním seriálem, který během dvaadvaceti epizod vyprávěl příběh Marii Teresy Alvaradové (Tessy), která se po smrti svého otce vrací zpět ze Španělska do Kalifornie, kde na sebe bere podobu Královny meče. Maskované bojovnice proti bezpráví, která je nápomocna všem dobrým lidem. Nejvyšší prioritou je pro ni však objasnění smrti a nalezení vrahů právě svého otce. Vše se odehrávalo počátkem devatenáctého století.

Do role jejího úhlavního nepřítele byl pasován plukovník Luis Montoya, který je podepsán pod mnoha podpásovkami, kterými sužuje zdejší lid. Tessa je zde od toho, aby dala naději všem utlačovaným lidem a postavila Montoyu před zraky spravedlnosti. On se jí na oplátku snaží za každou cenu polapit a vyřídit s ní všechny účty. My se zde spolu podíváme na to, jak vypadali herci před těmi více než osmnácti lety a jak se jim daří dnes.

1PLUKOVNÍK LUIS MONTOYA (VALENTINE PELKA), 61 let

zdroj: themoviedb.org

Tento britský herec se narodil v Drewsbury v roce 1957. Proslavil se především svým účinkování ve filmech Pianista nebo Pod toskánským sluncem. Ve zdejším seriálu si zahrál zlotřilého plukovníka Montoyu, úhlavního nepřítele Královny meče. Vlevo vidíte foto ze seriálu v roce 2000 a po pravé straně je fotka z roku 2017.

2DOKTOR ROBERT HELM (PETER WINGFIELD), 56 let

zdroj: imdb.com, tumblr

Dobráckého anglického doktora si zahrál Peter Wingfield, který je znám především seriálovým fanouškům, jelikož se objevil v mnoha známých seriálech minulosti. Namátkou musíme zmínit Ochránce, Zmiji, Andromedu nebo například Čarodějky či Smallville. Z posledních seriálů je znám hlavně díky Krásce a zvířeti (2016) nebo 24 hodinám.

3MARTA (PAULINA GÁLVEZ), 49 let

zdroj: elneuvoherald.com

Pokud jste seriál Královna meče bedlivě sledovali, určitě vám neušla cikánská služka (dohled) Marta. Ta jediná, spolu s hlavní představitelkou Královny meče Tessie Santiago se objevili ve všech dvaadvaceti epizodách seriálu a právě hrdinské jméno hlavní představitelky pochází od Marty, která byla též výbornou ve výkladu karet.. Paulina Gálvez,  chillská herečka má za sebou bohatou hereckou kariéru. Vidět ji bylo možné ve filmech Tváře teroru (2004) nebo například Únos (2016). Aktuálně je možné ji vidět v seriálu The Purge (2018).

4KAPITÁN MARCUS GRISHAM (ANTHONY LEMKE), ?? let

zdroj: touchwoodpr.com

Anthonyho věk či datum narození jsou veřejně neznámou věcí. Dle dostupných informací však slaví narozeniny vždy začátkem října, avšak pravý věk není možno dohledat. Známý seriálový herec, který začal svou kariéru seriálem Brutální Nikita (1997) a aktuálně se s ním můžeme na obrazovkách potkávat v seriálech Mrtvý bod (2018) nebo Dark Matter (2015). V seriálu hrál kapitána Grishama, amerického dezertéra, který utekl oprátce za zabití sého nadřízeného.

5VERA HIDALGO (ELSA PATAKY), 42 let

zdroj: hawtcelebs.com, pinterest.com, imdb.com

Zřejmě nejznámější herečka ze zdejšího osazenstva. Španělská kráska, dnes manželka filmového Thora a australského idola Chrise Hemswortha. S ním je vdaná již osm let a vychovávají spolu tři děti. V seriálu si zahrála roli Very Hidalgové, což byla výběrová manželka zdejšího zbohatlíka Dona Hidalga. Tajná láska kapitána Grishama a zvěd ve službách Montoyi. Elsu Pataky také můžeme znát hlavně ze série Rychle a zběsile nebo z jejího posledního filmu 12 Strong (2018), kde si zahrála i se svým manželem Chrisem.

6KRÁLOVNA MEČE (TESSIE SANTIAGO), 43 let

zdroj: maxim.com, pinterest.com, twitter.com

Pravým seriálovým jménem Doňa María Teresa Alvarado, zkráceně Tessa. Po návratu do Californie, se začátkem devatenáctého století snaží zjistit, kdo stál za smrtí jejího otce. Herečka Tessie Santiago však do první herecké ligy nepronikla, přesto si ji fanoušci, coby Královnu meče velmi dobře pamatují. Nejspíše hlavně kvůli jejím černým seriálovým legínám a ideálním ženským zbraním. Z posledních seriálů, ve kterých hrála jmenujme Scandal (2017), což je politické drama, kde si zahrála postavu vicepresidentku Lunu Vargas.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.