Po necelých dvou letech, kdy byla kina zavřená a diváci se na filmy mohli koukat pouze na svých domácích obrazovkách, se s novými premiérami roztrhl pytel. Máme tu tedy hned několik zajímavých kinopremiér, na které se, snad i, můžeme těšit.

Jedním z filmů, který se pomalu chystá do kin, mají na svědomí poněkud neznámí autoři David Laňka a Martin Müller. David Laňka stál za dost velkým propadákem Modelky s.r.o. a s Martinem Müllerem se podíleli na vyloženě neznámém thrilleru Poslouchej. Na Primě pak točí romantický seriál Hvězdy nad hlavou.

Jejich nejnovější psychologický snímek SPOLU má za sebou poslední klapku. Netradiční scénář o chlapci trpícím autismem podle divadelní hry francouzského herce a dramatika Fabia Marry tak představuje další žánr, do kterého se tato režijní dvojice pouští.

Role autistického Michala je velikou hereckou výzvou i pro Štěpána Kozuba, jehož herecká hvězda v posledních letech strmě stoupá vzhůru. A zcela oprávněně. 

Když mě kluci s touhle rolí oslovili, stál jsem před velikým rozhodnutím, zda ji přijmout. Dělal jsem hned na několika filmech najednou a věděl jsem, že potřebuju odpočinek a taky jsem se bál, že to nezvládnu zahrát. Ale odmítnout takovou hereckou příležitost by byl hřích a každá pochybnost je navíc dobrým předpokladem pro náročnou práci a to mě baví,“ říká Štěpán a doplňuje: „Pro mě je SPOLU filmem o rodině. O tom, jak moc potřebujeme jeden druhého.

To potvrzuje i Kamila Janovičová, kterou diváci znají především jako krásnou loupežnici z dnes již legendární pohádky Tajemství staré bambitky, kde si zahrála po boku Tomáše Kluse. „Při čtení scénáře jsem neustále myslela na to, jak bych mohla postavám příběhu pomoct. Jak moc se jejich problémy týkají mého osobního života. Nemohla jsem to týden dostat z hlavy a neustále si kladla otázky. Je lepší naslouchat nebo násilím pomáhat? Má cenu pomáhat někomu, kdo o to nestojí? Je to ještě pomoc? Není někdy nejlepší pomoc pochopení? Co když chce někdo pomoci a místo toho se obětuje? Vztahy a komunikace, to je věčné téma, které bývá v běžném životě opomíjené a o to víc je důležité si ho stále připomínat. A tenhle film o tom moc hezky vypráví.

V dalších rolích můžete vidět např. Veroniku Žilkovou, Marka Němce, Václava Koptu, Martinu Babišovou, Kristýnu Podzimkovou a v malé roli také autora předlohy Fabia Marru. Za kamerou stál Václav Tlapák, o hudbu se stará švédský skladatel Sven Mikkelsen. Premiéra filmu je ohlášena na jaro příštího roku.

Zdroje informací: 2Media, CSFD.cz, Instagram.com, fdb.cz 

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz