Někteří diváci talk show Jana Krause se pozastavují nad tím, že v době, kdy musí být zavřená divadla, se nadále koná natáčení tohoto pořadu, dokonce i s publikem. To, že nejde o žádné dlouho předtočené epizody, dokazují i různé indicie. Například moderátorka Daniela Písařovicová prozradila v první únorové epizodě, že drží tzv. “suchej únor“. Tedy výzvu, v jejímž rámci chtějí lidé otestovat svůj vztah k alkoholu a během celého měsíce února namísto pití „ochutnávají střízlivost“.

Tuto snahu jí ale hned zpočátku zhatila právě účast v Krausově talk show. Vzhledem k tomu, že byl jeho hlavním hostem Miroslav Donutil, který má tento měsíc sedmdesáté narozeniny, moderátor zorganizoval symbolickou oslavu a svým hostům na červené sedačce nabízel dort a šampaňské. Nalomená Daniela sice zpočátku odmítala s tím, že má „suchej únor“, ale nakonec lákavé skleničce podlehla.

Hosté, kapela i Vodvárka

První únorová show byla ovšem zajímavější ještě z jiných důvodů. Kraus vtipkoval na téma současné situace, k rozhořčení části diváků se navážel do skiareálů a naopak si postěžoval, že divadla jsou už půl roku zavřená, podle něj možná proto, že se do nich nedá jet na služební cestu. Jenže, opomenul, že většina divadelníků zdaleka nemá takové vymoženosti jako on. Jeho show se nadále natáčí v Divadle Archa, dokonce za účasti kapely Davida Krause a placených komparzistů, což bylo zřejmé při pohledu do hlediště, kde seděli diváci s rouškami. V první řadě trůnil jako vždy legendární pan Vodvárka. Hlasitý smích z publika byl nejspíše přidaný, ale ne každý to pochopil.

Co dovoleno bohovi…

Není pochyb, že se celý televizní štáb musel podřídit určitým hygienickým pravidlům, ale je přinejmenším podivné, že v jejich rámci mohli pozvaní hosté sedět vedle sebe bez roušek a konzumovat dort a alkohol. Pokud by se však něco podobného odehrálo v nějaké restauraci či hotelu, jejich majitelům by hrozily pokuty a sankce. Vůbec se tak nelze divit mnoha podnikatelům, že jsou z podobných výjimek naštvaní a odmítají se podřídit přísným restrikcím, které neplatí spravedlivě pro všechny. Určitě se ani zákazníkům všech zavřených podniků nelíbí, že si již dlouhé měsíce nemohou společně posedět a sklenky vína v dobré společnosti, zatímco někomu je to umožněno, byť za určitých omezujících podmínek.

Krausův pořad by jistě bylo možné režírovat a vysílat tak, aby nedráždil veřejnost. Stačilo by dodržovat vše, co musí plnit ostatní. Tím spíše, že zatímco může populární herec a moderátor pracovat a bavit se se svými hosty a kolegy, mnozí takové možnosti nemají.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz