Krok za krokem (Step by Step) je americký televizní komediální seriál, který se poprvé odvysílal v roce 1991, tedy již před neuvěřitelnými 28 lety. Od premiéry sice uplynula dlouhá doba, to však nic nemění na tom, že seriál stále vídáme denně na našich obrazovkách.

Nedávno se také objevily zprávy o jeho remaku do moderního kabátku. Jak se více než čtvrtstoletí podepsalo na hlavních hrdinech Frankovi a Carol?

Frank Lambert – Patrick Duffy (70 let)

Patrick Duffy v roce 2019, FOTO: Profimedia, Bauer Griffin

Tohoto amerického herce a režiséra proslavila role Bobbyho Ewinga v kultovním Dallasu a následně role Franka Lamberta v Krok za Krokem. Vyrůstal v podnikatelské rodině, jeho rodiče vlastnili malou tavernu, což se jim v roce 1986 stalo osudným. Opilí návštěvníci je nemilosrdně zastřelili a Patricka Duffyho jejich smrt silně zasáhla.

I když je jeho filmografie obsáhlá, žádná role nebyla tak úspěšná jako Bobby Ewing nebo Frank Lambert. Snažil se prorazit i na stříbrném plátně, ale zahrál si pouze v béčkových televizních filmech. Z posledních jmenujme například thriller Texaský bordel (2017) nebo komedii Christmas With a View (2018). Letos se objevil v malých epizodních rolích v seriálech Station 19 a The Cool Kids. I přes svůj důchodový věk se tedy stále živí herectvím.

Carol Foster – Suzanne Somers (72 let)

Suzanne Somers v roce 2019, FOTO: Profimedia, Zuma Press – Entertaiment

Suzanne je o dva roky starší než její seriálový kolega Patrick, na první pohled to však není vůbec znát. I ve svých 72 letech vypadá stále skvěle. Svou slávu získala jen díky postavě Carol z Kroku za krokem. Sice se ještě objevila v několika dalších televizních rolích, ale žádný její další film či seriál již neměl takový ohlas jako Krok za krokem. Poslední film, kde se objevila, byl snímek z roku 2001 Řekni, že to tak není.

V současné době ji živí její vlastní teleshopping, kde nabízí svůj přístroj na posilování stehen. Napsala i několik knih ohledně zdravého životního stylu. Její poslední televizní vystoupení bylo v roce 2015 v oblíbené taneční show Dancing with the Stars, kde obsadila 9. místo.

-reklama-