Pětadvacet let po svém vydání se rodinný film Rolničky, kam se podíváš stal vánoční klasikou. V hlavních rolích se objevili Arnold Schwarzenegger a komik Sinbad jako dva otcové, kteří se před Vánocemi zoufale snaží koupit akční figurku pro své syny. A zatímco některé hvězdy populární komedie se těší úspěšné kariéře, řada z nich takové štěstí neměla.

Sinbad – Zotavuje se po mrtvici

Komik Sinbad, vlastním jménem David Adkins, si ve filmu zahrál poštovního doručovatele Myrona Larabeeho a soupeřil o hračku s Arnoldem Schwarzeneggerem. V 90. letech se proslavil jako stand-up komik a tato role mu zůstala dodnes, stále totiž pořádá turné a vystoupení.

Adkins se objevil v řadě menších rolí v televizi, například v seriálech Family Guy a It’s Always Sunny in Philadelphia. Dostal se také na dětské kanály, kde si zahrál v seriálu Steven Universe stanice Cartoon Network a propůjčil svůj hlas seriálu Lví hlídka. V listopadu loňského roku jej postihla mrtvice, z které se stále zotavuje a není schopen naplno fungovat.

Embed from Getty Images

Rita Wilson – Přežila rakovinu

Rita Wilson, která hraje v „rolničkách“ manželku Arnolda Schwarzeneggera Liz, má za sebou úspěšnou hereckou kariéru. Po filmu Rolničky, kam se podíváš si zahrála v několika dalších snímcích, například Psycho, Nevěsta na útěku či Moje tlustá řecká svatba 2. Zahrála si také ve filmu Moje krásná učitelka po boku dlouholetého manžela a hollywoodské superstar Toma Hankse, za kterého je stále šťastně vdaná a má s ním dvě děti.

Účinkuje také v divadlech na Broadwayi a pětašedesátiletá herečka se dočkala i vlastní hvězdy na hollywoodském chodníku slávy. V roce 2017 jí byla diagnostikována rakovina prsu a musela podstoupit oboustrannou mastektomii. V březnu 2020 byli Rita a Tom mezi prvními celebritami, které odhalily, že mají nemoc Covid-19. Naštěstí se oba rychle uzdravili.

Jake Lloyd – Kvůli šikaně musel skončit s herectvím

Dětský herec Jake Lloyd si ve vánoční komedii zahrál malého Jamieho Langstona, který touží po akční figurce Turbo Mana. Po relativním úspěchu filmu Rolničky, kam se podíváš získal životní roli mladého Anakina Skywalkera ve filmu Star Wars: Epizoda I: Skrytá hrozba.

Přestože hrál v jedné z nejznámějších filmových sérií, jakou kdy filmové plátno vidělo, v roce 2001 s herectvím skončil, protože byl kvůli této roli intenzivně šikanován svými spolužáky. „Celý můj školní život byl opravdu peklem, denně jsem musel absolvovat až 60 rozhovorů,“ řekl dnes dvaatřicetiletý Lloyd v rozhovoru pro Best Life. A dodal: „Ostatní děti na mě byly opravdu zlé… Vždycky, když mě viděly, vydávaly zvuk světelného meče. Bylo to úplně šílené.“

V roce 2015 se opět dostal do povědomí veřejnosti poté, co byl zatčen za bezohlednou jízdu, řízení bez řidičského průkazu a kladení odporu při zatýkání. Nešťastný incident vedl k tomu, že bývalý herec byl na rok uvězněn. Brzy po propuštění mu byla diagnostikována schizofrenie a od té doby se drží v ústraní.

Loni v lednu vydala jeho matka vyjádření magazínu Geek News Now: „Rádi bychom všem poděkovali za milá slova, podporu a přízeň. Jakeovi byla diagnostikována paranoidní schizofrenie, ale bohužel má také stav zvaný anozognózie, který způsobuje nedostatečný náhled na jeho nemoc. To jen umocňuje jeho boj, který je po tragické ztrátě jeho mladší sestry Madison velmi těžký. Přestěhoval se blíže ke své rodině a všichni se mu v tom snažíme pomoci. Stále je to milý a starostlivý člověk a doufáme, že se co nejdříve vrátí ke svému veselému a zábavnému já. Jake bude i nadále dělat pokroky díky lásce a podpoře, kterou mu i nadále projevujete.“

Posted by Jake Lloyd on Friday, January 2, 2015

 

Phil Hartman – oběť vraždy a sebevraždy

Phil Hartman, který hrál otravného souseda Langstonových, byl v 80. a 90. letech oblíbeným americkým komikem. Kromě účinkování ve výstředním sitcomu NewsRadio namluvil spoustu postav v kresleném seriálu Simpsonovi. Život komediální hvězdy byl však ukončen tragickou událostí pouhé dva roky po uvedení filmu Rolničky, kam se podíváš.

V roce 1987 se oženil s Brynn Omdahlovou, s níž měl dvě děti. Jejich nešťastné manželství bylo poznamenáno častým užíváním drog a opakovaným domácím násilím vůči Philovi. V roce 1998 ho manželka Brynn po obzvlášť vyhrocené hádce třikrát střelila ve spánku, a poté, co se ke svému činu doznala v dopise, spáchala sebevraždu. Devětačtyřicetiletý herec (na snímku níže vlevo) zemřel na místě. 

Embed from Getty Images

Robert Conrad – Po autonehodě ochrnul

Robert Conrad se v „rolničkách“ proslavil rolí strážníka Hummela. Poté se téměř ztratil z povrchu zemského a objevil se pouze v malých rolích. Jeho kariéra předčasně skončila poté, co se v březnu 2003 stal viníkem vážné autonehody, po níž mu částečně ochrnula pravá strana těla. Druhý řidič, pětadvacetiletý Kevin Burnett, zemřel o tři roky později na následky zranění, které rodina přičítá právě této nehodě.

Za řízení pod vlivem alkoholu byl odsouzen k šesti měsícům domácího vězení, odvykání alkoholu a pětileté podmínce. Před svou smrtí na něj také podal civilní žalobu druhý řidič, která byla vyřízena mimosoudně. V únoru 2020 Conrad zemřel ve věku 84 let na selhání srdce.

Embed from Getty Images

 

Zdroje: Geek News Now, Best Life, The Sun

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR