Poté, co Disney získalo pod svá křídla Fox, který vlastnil práva na část superhrdinské rodiny Marvelu, se konečně mohou sejít dvě nejoblíbenější skupiny hrdinů, a to Avengers a X-Men. Jak by to dopadlo, kdyby na sebe narazili třeba Thor a Storm, Hulk s Beast, nebo Iron Man a Magneto? 

Simon Kinberg, který je dlouholetým producentem filmů X-Men a nyní režisérem očekávaného trháku Dark Phoenix, dostal otázku, kterého Avengera by rád viděl poletovat po světě X-Menů jako prvního. Píši „jako prvního“, protože, můžeme očekávat, že po sjednocení celé rodiny Marvel pod The Walt Disney Studios budou tvůrci těžit z popularity těchto dvou super-skupin výjimečných a milovaných hrdinů.

Pokud by tedy na takové setkání mělo skutečně dojít, Simon Kinberg by do světa X-Men nejraději vpustil jako prvního Iron Mana, kterému propůjčuje svou tvář již přes 10 let Robert Downey Jr. 

Kinberg a Downey se již setkali při natáčení filmu Sherlock Holmes (2009), který natočil uznávaný režisér Guy Ritchie a Downey zde ztvárnil postavu geniálního, avšak výstředního detektiva. Kinberg rád vzpomíná na tuto spolupráci a neskrývá svůj obdiv k talentovanému herci a jeho další postavě génia a milionáře Tonyho Starka alias Iron Mana:

„Jsem fanouškem tolika postav MCU. Řekl bych, že by to pravděpodobně byl někdo z Wakandy nebo Iron Man. Tím chci říct, že miluji Roberta Downeyho Jr. Pracoval jsem s ním. Miluji to, jak pracuje s touto postavou. Cítím, že s prvním filmem Iron Mana vytvořil tonální šablonu pro MCU, a tak představa Iron Mana objevujícího se v X-Menech nebo Iron Mana v interakci s Deadpoolem je docela vzrušující.“

Co přinese budoucnost a Disney do světa Marvel je stále nejasné a to je dobře. Nyní můžeme spekulovat a vymýšlet si fanouškovské teorie, které nám sice budou s největší pravděpodobností v budoucnu vyvráceny, naděje ale umírá vždy jako poslední. Navíc, soudě podle slov režiséra Simona Kinberga, magneticky přitažlivé setkání Iron Man s Magnetem se nyní jeví jako docela reálná představa.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz