Jak už je nyní obecně známo, všechny seriály, které vznikly ze spolupráce Marvelu s Netflixem, jsou zrušené a nejspíš už nikdy neuvidíme nové epizody. Každopádně, vzhledem k tomuto faktu si myslím, že je právě teď vhodný čas k tomu se na ně zpětně podívat a popřemýšlet nad tím, který z nich je vlastně nejlepší. Tady je žebříček všech těchto seriálů seřazených od nejhorších po nejlepší.

6. Iron Fist (2017-2018)

Omlouvám se, pokud jste fanoušky tohoto seriálu, ale já osobně si myslím, že Iron Fist je zcela očividnou volbou pro poslední místo. Nejedná se vyloženě o špatný seriál. Má pár světlých chvilek, jenže ty bohužel ani zdaleka nestačí na to, aby to napravilo vše, co mi na něm vadí. Danny Rand AKA Iron Fist je extrémně nesympatický charakter, který je naivní a značně otravný. Dále i zápletka moc nefunguje, protože mi přijde občas trochu přitažená na vlasy a některé věci vyloženě ani nedávají smysl.

5. The Defenders (2017)

U tohoto seriálu bylo pro mě opravdu těžké se rozhodnout, kam v tomhle žebříčku patří, ale nakonec jsem ho musel dát na předposlední místo, protože je sice značně lepší, než Iron Fist, ale zároveň si tak úplně nezaslouží být výše, jak ostatní seriály. Každopádně tou nejlepší věcí na Defenders jsou interakce mezi hlavními postavami, na které se nejspíš všichni fanoušci nejvíce těšili a které jsou opravdu dobře napsané.

4. Luke Cage (2016-2018)

Luke Cage možná není ani zdaleka tím nejpopulárnějším ze všech těchto seriálu, ale nikdo nemůže říct, že by to byl špatný seriál. Například Cornell Stokes, jinak také známý jako Cottonmouth, je hodně zajímavý záporák a herec Mahershala Ali s ním odvedl neskutečně dobrou práci. Další pozitivní věcí je skvělý hudební doprovod, který téměř perfektně pasuje k atmosféře seriálu.

3. Jessica Jones (2015-2019)

Jessica Jones je kromě Daredevila jediná, kdo se dočká své třetí série, a rozhodně si to zaslouží. I když je Jessica mrzutá alkoholička, která se občas chová dost neférově ke svým blízkým, tak si ji člověk zkrátka musí zamilovat. Je chytrá, vynalézavá a občas vypustí s pusy i nějaké vtipné hlášky. A navíc záporák z první série Kilgrave, kterého hrál úžasný a převelice nadaný David Tennant, je jedním z mých nejoblíbenějších záporných charakterů všech dob.

2. The Punisher (2017-2019)

Jon Bernthal je jako Punisher absolutně úžasný, mohl bych přemýšlet týden vkuse a stejěn bych nepřišel na nic, co bych mu mohl vytknout. Frank Castle AKA Punisher nám byl představen už v druhé sérii Daredevila, kde se mi opravdu líbil, ale bylo to až při sledování jeho sólo seriálu, kdy jsem si ho vyloženě zamiloval. A jako bonus má i to nejlepší intro ze všech zde zmíněných seriálů.

1. Daredevil (2015-2018)

Daredevil je jeden z nejlepších seriálů, co jsem v životě viděl, a zároveň bezkonkurenčně nejlepší superhrdinský seriál všech dob. Charlie Cox jako Daredevil je naprosto fenomenální a pro jeho úhlavního nepřítele jménem Wilson Fisk AKA Kingpin, kterého hraje Vincent D’Onofrio, platí to samé. V podstatě všechny bojové scény mají téměř perfektní choreografii, hudební doprovod dokonale pasuje a dokonce i vedlejší postavy jsou v podstatě bezchybně zahrané. Co víc si přát?