Vzhledem k tomu, že v šesté sérii dobrodružného seriálu Vikingové zemřelo plno hlavních postav, není překvapením, že je také řadou poslední. Tvůrci Michael Hirst a Jeb Stuart však přišli s pokračováním – Vikings: Valhalla.

Vikings: Valhalla se bude odehrávat o sto let později po událostech z původního seriálu. Těšit se můžeme na příběhy seveřanů, jako byl Leif Erikson, Freydís Eiríksdóttir, Harald Hardrada a král Vilém I. Dobyvatel.

Příběh bude zasazen do období, kdy se éra Vikingů postupně – vzhledem k neochvějnosti Anglie vůči severským nájezdníkům – chýlí ke konci. Po smrti předposledního anglického krále anglosaského původu Eduarda III. Vyznavače má anglický trůn tři uchazeče a dojde ke změně budoucnosti Anglie.

Leif Erikson právě s grónskou posádkou přeplouvá severní Atlantik, je extrémně oddaný své rodině, ale má problémy se svým otcem Erikem Rudým. Freydís Eiríksdóttir se po sexuálním napadení skupinou křesťanských Vikingů stává silně anti-křesťanskou a brání staré severské náboženství proti právě vzrůstajícímu vlivu křesťanství, které zaplavuje Skandinávii. Také hledá nový domov pro své lidi.

Je však zamilovaná do Torsena, kultivovaného křesťanského Vikinga z královské rodiny. Ten právě přežil masakr na den Sv. Brice, ve kterém šlo z popudu krále Ethelreda II. o genocidu Skandinávců. Torsen je součástí mužstva krále Haralda Hardrada, jenž má za úkol tento masakr pomstít. Po boku Torsena stojí jeho moudrá královna Alienor a jarl Colby, ambiciózní anglosaský rádce.

V listopadu roku 2020 bylo potvrzeno, že v seriálu budeme moci vidět herce a herečky jako Kenneth Christensen, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Frida Gustavsson, David Oakes, Yvonne Mai, Bill Murphy, Alan Devine, Gavin O’Connor, Jack Mullarkey, Joakim Nätterqvist a Ethan Dillon. Několik z nich se objevilo již v původních Vikings. Například Karen Connell, která si ve Vikings zahrála anděla smrti.

Natáčení Vikings: Valhalla začalo na počátku října 2020 v Ashford Studios ve Wicklow, kde se natáčelo také Vikings. Bylo však pozdrženo kvůli pozitivním testům na koronavir u několika členů štábu.

Režie několika epizod se ujme dánský režisér Niels Arden Oplev, který se podílel i na filmu Dívka s dračím tetováním, dále také Steve Saint Leger. Ke zhlédnutí bude seriál na platformě Netflix.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.