Nebývá zvykem, abych chodil do kina na romantické filmy. Jednou za čas si však i příroda žádá (především tedy manželka), abych se pro jednou překonal a jal se shlédnout i něco, co se líbí zrovna jí. Tentokrát padla volba na film Lásky čas, o kterém jsem dopředu nevěděl zhola nic. Vše měla na starosti moje drahá polovička. A po pravdě musím říct, bavil jsem se.

Nový snímek známého režiséra Richarda Curtise, který má s podobnými filmy již své zkušenosti (například Notting Hill či Láska nebeská), nás uvede do příběhu mladého Tima, který má parádní rodinu. Ztřeštěná sestra, podivínský strýček, super máma a neobyčejně špičkový otec jsou základem báječné atmosféry, která v jeho rodině panuje. Jediné co mu chybí, je nějaká ta slečna. To se však změní v okamžiku, kdy mu otec sděluje rodinné tajemství, že všichni mužové jejich rodu mohou cestovat zpět časem do minulosti a změnit tak běh událostí, například ve svůj prospěch.

Tim využije této schopnosti, aby našel dívku jeho snů – Mary. Zde bych již mohl skončit, protože o příběh až tolik nejde, ale ještě napíšu, že Tim prožívá všechny nástrahy života a snaží se je řešit pomocí svého daru, ale všechny samozřejmě vyřešit nejde, o čemž se přesvědčí po porodu svého prvního potomka. Jeho dar totiž skrývá úskalí v tom, že se nelze vrátit před narození, protože vše pak nabírá jiný spád a ovlivňuje tak budoucnost.

abt3

Je až neskutečné, jaký gejzír emocí dokáže tento film vykouzlit. Říct o tomto snímku, že je to romantický film, by bylo urážkou, protože z něj čiší strašně moc pozitivní energie, a atmosféra je již od samého začátku výborná a uvědomíte si to hlavně ve chvíli, jakmile budete odcházet z kina, protože se zkrátka budete cítit skvěle.

K tomuto všemu napomáhají nejvíce hlavní postavy a herci, kteří je ztvárňují. Zde je prostě všechen ten britský rukopis znát. Exceluje zde Bill Nighy v roli Timova otce, Rachel McAdamsová i Domhnall Gleeson. Výběr je opravdu perfektní. Superlativy nebudu šetřit ani na soundtrack, protože je opět velmi povedený. Zřejmě se budu opakovat, ale znova tohle všechno dotváří onu jedinečnou atmosféru, která celým filmem prochází.

abt4

Celkové vyznění filmu je tedy veskrze velmi pozitivní. Jak jsem již řekl v úvodu, není na škodu jít čas od času i na snímek, o kterém dopředu nevíte zhola nic a nakonec odcházíte s blaženým pocitem z kinosálu a říkáte si něco ve smyslu – to bylo excelentní. Pokud hledáte báječní film pro vás a vaši drahou polovičku, zde je jedinečná možnost, jak si užít nádherný večer a spokojeni budete oba. Od absolutního hodnocení jsem nucen upustit pouze proto, že film je abnormálně dlouhý a spíše by mu slušela o cca půlhodinu kratší podívaná. Můj verdikt tedy zní – doporučuji skoro všemi deseti. A to je myslím krásná vizitka.

Napsal : Digmen

TRAILER :

-reklama-