Ledové království asi netřeba představovat. Animovaný hudební snímek, který si získal opravdu masovou popularitu zejména u mladých dívek a to nejenom skrze filmové plátno, se vrací s očekávaným druhým dílem. Merch v podobě sukní, šatů, triček, svetrů a plyšových sněhuláků se rozšířil do celého světa, přičemž v době vydání chtěla být každá druhá školačka stejně ledová jako Elsa. Co se opět povedlo a jak pokračování dopadlo?

Odpověď na první otázku je zcela jednoznačná – kouzlo. Kouzlo lesa, moře, městečka a zkrátka všech lokací, na které je okem grafika radost pohledět. Když to porovnám s prvním dílem, tak tam voda vůbec nevypadala hezky a některé pasáže se nepovedly, například běh některých postav či zavlání šatů.

Jaké je hlavní téma pokračování?

Příběh pokračování ukazuje jak budoucnost, tak i minulost. Na začátku sledujeme malou Elsu a Annu, které bedlivě poslouchají příběh rodičů o kouzelném lese, jenž po určitých událostech zakryla mlha. Po pár letech (a po konci prvního dílu) začne Elsa  jedné noci pravidelně slýchávat hlas, který se společně se známou partou složenou z Anny, Kristoffa, Svena a Olafa vydá hledat. Cestou poznáváme nové postavy, unikátní lokace a při tom si poslechneme spoustu krásných písní.

Jak se tentokrát povedla hudební stránka?

Když už se bavíme o hudební stránce, tak ta se opět povedla na jedničku. Rozezní se tady, podobně jako v prvním díle, přehršel skladeb, z nichž dominantní je ta s názvem ,,Into The Unknown“ (v českém překladu ,,Do neznáma dál„), která přesně vystihuje cestu jednotlivých hrdinů (ale i Ledové královny samotné) stopáží. Z vedlejších písniček zmíním také Show Yourself, All Is Found a The Next Right Thing. Každá skladba má něco do sebe a já musím složit velkou poklonu Christophemu Beckovi, který se o hudební stránku postaral a díky němuž si tyto hity můžeme zabroukat třeba ve sprše.

Embed from Getty Images

A zápory?

Lze tady vůbec něco vytknout? Můj názor je, že ano, a to povaha Anny v tomto díle. Postava se chovala na můj vkus až moc vtíravě. Vždy, když došlo na dialogy, prakticky se nezajímala o nic jiného, než o stav své sestry a tudíž se žádným směrem vpřed neposunula. Druhým problémem je u mě konec filmu, který mohl být více epičtější a ne tolik předvídatelný. To by ovšem nesměla být animovaná pohádka od Disneyho.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

HODNOCENÍ
Celkové hodnocení
Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.