V nové rodinné pohádce „Mary Poppins se vrací“ z dílny The Walt Disney Studios se na filmovém plátně objevil i 93letý Dick Van Dyke. Americký herec a moderátor si zahrál i v Mary Poppins z roku 1964, kde ztvárnil postavy dokonce dvě. Jakou postavu ztělesnil v novém filmu?

Ti, kteří viděli Mary Poppins v hlavní roli s Julií Andrews, si jistě budou pamatovat na Dicka Van Dykea a jeho dvě role – Bert a ředitel banky Mr. Dawes starší. Někdo si Van Dykea vybaví jako doktora Marka Sloana z televizního seriálu Diagnóza vražda. V originálním snímku se objevil i syn ředitele banky, toho před 54 lety ztvárnil Arthur Malet. Režiséra Roba Marshalla napadlo, že se zeptá samotného Van Dykea, jestli si v nové pohádce nechce zahrát Dr. Dawese mladšího. Marshall se neobával, že by Van Dyke roli po fyzické stránce nezvládl, protože ho údajně potkal v supermarketu v Malibu a Dick doslova tančil mezi regály.

Walt Disney

Tvůrci „Mary Poppins se vrací“ se pevně drželi originálu. Děj se odehrává za Velké hospodářské krize ve 30. letech. Rodina Banksových má finanční problémy a zdá se, že brzy přijdou o dům. V tu chvíli na scénu přijde kouzelná chůva Mary Poppins, kterou ztvárnila Emily Blunt. Dick Van Dyke se objevil až na samotném konci filmu ve dvouminutovém dialogu. Jeho krátké vystoupení také obsahovalo vyskočení na stůl, po kterém následoval energický tanec. Ve filmu se objevila i Angela Lansbury, neboli Jessica Fletcherová ze seriálu „To je vražda, napsala“, jež ztvárnila dámu prodávající kouzelné balónky.

usatoday.com

Pohádka „Mary Poppins se vrací“ je právě teď v kinech.

usatoday.com
-reklama-