Hvězdný filmový ansámbl se podařilo vytvořit režisérovi Adamovi McKayovi, který s Netflixem připravuje komedii Don’t Look Up. K již oznámeným Jennifer Lawrence, Cate Blanchett a Robu Morganovi se přidávají Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Matthew Perry, Himesh Patel, Kid Cudi a Tomer Sisley.

Don’t Look Up vypráví příběh dvou astronomů, kteří rozjedou mediální kampaň, jenž má upozornit na blížící se ničící asteroid. Vědce ztvární Jennifer Lawrence a Leonardo DiCaprio. McKay, který má na svém režisérském kontě například filmy Sázka na nejistotu nebo Benga v záloze, stojí i za scénářem k filmu a zároveň jej i produkuje.

Podle webu Deadline se většina herců připojila již na jaře, čekalo se především na rozhodnutí Leonarda DiCapria. DiCaprio je totiž obsazen i do nového filmu Martina Scorseseho a dlouhou dobu nevěděl, zda bude možné do jeho nabitého programu přidat další projekt. Jako jeden z mála herců se až do teď neobjevil v žádném filmu produkovaném placeným poskytovatelem filmů jako je Netflix. Teď bude hned ve dvou. A to nejen díky Don’t Look Up, produkce Scorseseho filmu Killers of the Flower Moon se totiž účastní i firma Apple.

V současné situaci je pochopitelné, že herci a tvůrci stále více spolupracují s online platformami, které nejsou závislé na epidemiologické situaci a návštěvnících v kinosálech. Na druhou stranu ale přispívají k ubývající popularitě kin, za která někteří ve svých veřejných proslovech bojují a propagují jejich záchranu. Vzhledem k nadšení, jenž oznámení obsazení vyvolalo, není ale vyloučené, že se komedie představí mimo Netflixu i v kinech.

Natáčení má začít 19. listopadu v americkém Bostonu, bližší informace v tuto chvíli nejsou známy.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:deadline.com
Karolína Hájková
Redaktorka se zájmem o světovou kinematografii a filmové festivaly.