Vtípky na téma Leonardo DiCaprio a to, jak ještě donedávna nedostal Oscara by vydaly na několik knižních sérií. Leo za sebou má nespočet úspěšných filmů a nebyl to pouze The Revenant, za který si podle světově uznávaných kritiků onu sošku zasloužil. Po celosvětovém úspěchu filmu Vlk z Wall Street nebyl snad nikdo, kdo by tipoval, že Leo Oscara za tuto roli nedostane. Jeho naprosto špičkový herecký výkon vydělal a stále vydělává horentní sumy a říkalo se, že zkrátka v roce 2014 na udílení cen nebude mít konkurenci. O to větší ale přišel později šok, když Leovo jméno při vyhlašování Oscarů nezaznělo, herec si sice odnesl sošku za výhru na Zlatých Glóbech, ale hold Oscar je Oscar. 

Produkční studio Red Granite Pictures se rozhodlo nenechat tuto nespravedlivost jen tak a darovalo Leovi sošku Oscara, která původně patřila Marlonu Barndovi a po jeho úmrtí připadla právě onomu studiu, jako poděkování za skvěle odvedenou práci. Leo si samozřejmě této pocty velmi vážil a sošku si vystavil doma, kde ji doteď dělala společnost i druhá (tentokrát už jeho), kterou získal za roli ve filmu The Revenant.

Red Granite Pictures, studio, které za sebou má nejen Vlka z Wall Street, ale také filmy Blbý a blbější 2, Táta je doma, Rohy, nebo třeba Pryč od pece, čelí obvinění z praní špinavých peněz, což je vzhledem k ději Vlka z Wall Street poměrně ironické. Vláda okamžitě začala zabavovat veškerý majetek studia a také pozastavovat účty, když přišlo na vyšetřování i samotného DiCapria. Ukázalo se, že ona soška je stále vedena jako majetek studia a vláda tudíž požadovala její navrácení. DiCaprio bez jakéhokoliv boje a odmlouvání sošku, kterou měl už několikrát sám vyhrát, odevzdal a zůstala mu tak na poličce pouze ta, kterou vyhrál za film The Revenant.

Sám DiCaprio se od celé situace distancoval a prohlásil, že o ničem z toho nevěděl, nebude se k tomu dále vyjadřovat, pouze že doufá, že se celá věc spravedlivě vyřeší.

Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz