Bývalá americká herečka Linda Kozlowski se do paměti diváků zapsala jako krásná reportérka Sue z dobrodružné komedie Krokodýl Dundee. Ve třech filmech z populární australské série si zahrála po boku herce, komika, televizního moderátora a následně i manžela Paula Hogana. Ačkoliv na to rozhodně nevypadá, tato dáma právě slaví třiašedesáté narozeniny.

Kozlowski se narodila 7. ledna 1958 a vyrůstala v polsko-americké rodině ve městě Fairfield v Connecticutu. Zde v roce 1996 absolvovala Fairfield’s Andrew Warde High School a v roce 1981 získala vysokoškolský diplom z prestižní newyorské Juilliard School, kde vystudovala herectví.

První role na sebe nenechaly dlouho čekat a již v roce 1981 debutovala v divadlech na Broadwayi. Ztvárnila například „Miss Forsythe“ ve slavné hře Smrt obchodního cestujícího a v roce 1984 dostala stejnou roli také ve filmové verzi. Snímek měl premiéru v roce 1985.

Již o rok později byla obsazena do hlavní role australského filmu Krokodýl Dundee, při jehož natáčení svedla Paula Hogana, který byl v té době přes třicet let ženatý. V roce 1987 byla za roli Sue Charlton v Dundeem nominována na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. V roce 1988 si svou roli zopakovala ve filmu Krokodýl Dundee II. V témže roce si zahrála také ve filmu Vejbuch a získala jednu z rolí v seriálu Favorite Son.

Embed from Getty Images

Slibně rozjetá kariéra však neměla dlouhého trvání. V roce 1990 se Paul Hogan po čtyřech letech soudních tahanic rozvedl a Lindě konečně nic nebránilo ve vytoužené svatbě. Za svého filmového kolegu se tedy provdala a hned si s ním zahrála ve filmu Jako anděl (1990). Během devadesátých let se poté ještě objevila ve filmech Soused (1993), Podivná spravedlnost (1994) či Městečko prokletých (1995) a snažila se prorazit v Hollywoodu. To se jí však nepodařilo, proto v roce 2001 nastal ještě poslední zoufalý pokus a před kameru se postavila znovu společně s manželem. Snímek Krokodýl Dundee v Los Angeles však u diváků i kritiků pohořel a stal se hořkou tečkou za její kariérou.

Svůj neúspěch na stříbrném plátně okomentovala slovy: „Tyto přímočaré béčkové ​​filmy, do kterých jsem se v 90. letech dostávala, mi způsobovaly žaludeční vředy. A bylo to proto, že jsem se na place jako jediná o něco snažila. Mezi touto beznadějí a mými biologickými hodinami jsem se rozhodla to nakonec všechno vzdát.“ V roce 1998 se Lindě a Paulovi narodil syn Chance Hogan a bývalá herečka se po roce 2001 věnovala již pouze jeho výchově. V roce 2013 se manželé rozvedli a u soudu se dohodli, že Linda dostane čtvrtinu z Hoganova majetku, po 23 letech manželství jí na účet přistálo v přepočtu 118 milionů korun. Na snímku níže jsou pár měsíců před rozvodem.

Embed from Getty Images

Pro Hogana se jednalo již o třetí rozvod. Jeho první manželkou byla Noelene Edwardsová, kterou si vzal v roce 1958. Rozvedli se po 23 letech, rok po rozvodu se však znovu vzali. V roce 1986, kdy Paul Hogan při natáčení Dundeeho potkal Lindu Kozlowski, přišel další rozchod. Hogan má se svou první ženou pět dětí.

Dnes už byste Lindu Kozlowski nejspíš nepoznali.

Born On This Day 1958, Crocodile Dundee Star Linda Kozlowski. 62 today

Posted by A Blast To The Past on Tuesday, January 7, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz