Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier, známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Film Logan: Wolverine měl v kinech premiéru v roce 2017 a nejlépe hodnocený snímek ze série X-Men přinese divákům v sobotu 26. září večer Prima COOL.

Wolverine a Profesor X se společně ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keenová), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine, a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny“, stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-Menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti.

Logan (Hugh Jackman) a Charles (Patrick Stewart), FOTO: Ben Rothstein, distr. FTV Prima

Celosvětová premiéra proběhla 17. února 2017 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. Ve Spojených státech amerických se film objevil celkem v 4071 kinech. Jedná se tak o nejrozšířenější film s R-ratingem (omezenou přístupností) v historii kinematografie.

Logan: Wolverine je prvním komiksovým filmem v historii, který byl nominován na Oscara za adaptovaný scénář. Komiks, který se ve filmu několikrát objevil, vytvořil Dan Panosian speciálně pro tento snímek.

Většina natáčení probíhala v americkém státě Nové Mexiko, štáb natáčel i v Kalifornii, Louisianě nebo Oklahomě. Natáčelo se od 2. 5. do 13. 8. 2016. Hugh Jackman přiznal, že se díky fyzické přípravě jednalo o vůbec nejnáročnější film o Wolverinovi, který kdy točil. Patrick Stewart kvůli roli přestárlého a nemocného Profesora Xaviera shodil 10 kg. Podle svého tvrzení měl od mládí stabilní váhu, a tento film byl prvním, kvůli kterému svou hmotnost měnil.

Patrick Stewart, FOTO: FTV Prima

Hugh Jackman řekl, že tímto filmem končí s rolí Wolverina, kterého ztvárnil 9krát během 17 let, a stal se tak prvním hercem, který ztvárnil stejnou komiksovou postavu v nejvíce filmech. V jednom z rozhovorů však uvedl, že jedinou možností, kdy by si opět zahrál Wolverina, by bylo propojení Wolverina a Deadpoola. Jako svého nástupce do role Wolverina Jackman navrhl Toma Hardyho.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz