Americká klasika Hříšný tanec (1987), kde v hlavních rolích zazářili Jennifer Grey s Patrickem Swayzem, se těší oblibě u diváků již dlouhých třiatřicet let. Ve filmu se objeví i Lonny Price, který si zahraje Neila Kellermana, dědice hotelového komplexu. Jak se změnil a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Americký televizní a divadelní herec, režisér a scenárista Lonny Price se narodil 9. března 1959. Vystudoval Juilliard School, což je umělecká konzervatoř.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1972 jako třináctiletý v seriálu ABC Afterschool Specials. Získal ještě pár dalších seriálových rolí, poslední však již v roce 1992, kdy se objevil naposled i ve filmu. Poté svou hereckou kariéru pověsil na hřebík. Kromě Hříšného tance se objevil již jen v 6 dalších filmech (Vyvolení, Muppets dobývají Manhattan, Skoročlověk, Hot to Trot, Jacob Have I Loved a Špindírovi v Americe).

Scénáře píše pro divadelní hry, a to hlavně na Broadwayi. Z jeho režijní filmografie jistě stojí za zmínku seriály Zoufalé manželky nebo 2 $ocky. Z filmů jsou to Pán Harold a kluci a Lady Day.

Lonny Price si své soukromí střeží a tak se novináři pouze domnívají, zda nějakou partnerku aktuálně má. Děti nemá prozatím žádné.

Embed from Getty Images

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz