Letos je tomu již 36 let od premiéry šestidílného rodinného seriálu Létající Čestmír (1983). Za tak dlouhou dobu hlavní hrdinové prošli opravdu znatelnou proměnou. Dnes se podíváme na Lukáše Becha. Co dnes dělá a jak vypadá po 36 letech?

Lukáš Bech se narodil dne 27. listopadu roku 1972 v Praze. Do herecké branže vstupuje velmi brzy, a to v pouhých pěti letech. Jeho první větší rolí byla role Pepíka v československé komedii Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979). Jakmile se dostal Lukáš do povědomí, přicházela jedna herecká příležitost za druhou. Ještě v témže roce se objevuje v rodinném snímku Brontosaurus (1979), kde ztvárnil postavu jménem Žíža.

Následovala 80. léta, která byla pro Becha velmi úspěšná. Zpočátku se objevil hned v několika televizních filmech, kde si častokrát střihl jen vedlejší roli. Mnohokrát se však také objevoval v hlavních dětských rolích, jako např. Pepík v televizní komedii Povídka malostranská (1981) nebo jako Honzík v pohádce Kaňka do pohádky (1981), kde se poprvé objevil po boku Žanety Fuchsové.

Zlomový byl rok 1983, ve kterém nejenže přišel úspěšný seriál Létající Čestmír (1983), ale také se již potřetí objevil po boku Žanety Fuchsové, tentokrát ve filmech o Lucii, kde Žaneta ztvárnila hlavní roli. O rok později přichází role Vilíka v pohádce o čaroději druhé kategorie Rumburakovi – Rumburak (1984).

Koncem 80. let však Bechova kariéra pomalu upadá. Objeví se v několika televizních filmech a pak na pár let odchází do ústraní. Důvodem jeho odchodu z herectví a pohřbení relativně pěkně rozjeté kariéry byly dle dostupných informací Bechovy problémy se školou a zdravím. Na střední škole mu nebylo umožněno uvolnění na natáčení, a navíc dlouhodobě trpěl potížemi s hlasivkami.

Po menší pauze se poté objevuje ve snímku Šeptej (1996), kde si však střihne jen malou roli. Mihne se v několika zahraničních snímcích natáčených u nás, např. Kletba bratří Grimmů (2005) nebo Návštěvníci 3: Revoluce (2016). Poté získal malou roli ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018). Letos jsme jej mohli vidět v novém snímku Spider-Man: Daleko od domova (2019). Zde si zahrál holandského trhovce, který Spider-Manovi půjčí mobil. Roli získal hlavně proto, že opravdu umí holandsky.

Přesto, že Lukáš Bech svou hereckou kariéru pověsil na hřebík, stále se nějakým způsobem pohybuje okolo filmu. A teď nemyslíme jen jeho filmové a seriálové kousky poslední doby. Bech byl totiž jednu dobu dokonce ředitelem zahraniční společnosti na distribuci filmů. Občas se také objeví v televizních spotech a reklamách.

FOTO: GWUZD PAVEL / Night Star / Profimedia

Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz