Bývalá teenagerská ikona Luke Perry (52) je aktuálně hospitalizován poté, co utrpěl „masivní“ mrtvici přesně v den, kdy byl oficiálně ohlášen návrat seriálu Beverly Hills 90210. Perry si v něm zahrál „zlobivého“ Dylana McKaye a měl by se v této roli vrátit. Herec je aktuálně stabilizován, jeho stav však zůstává velmi vážný.

52letý herec byl koncem února 2019 převezen po mrtvici do nemocnice v Los Angeles, kde se jeho stav údajně dále zhoršil a zůstává na pozorování v umělém spánku, což potvrdil jeho zástupce, který odmítá dále komentovat hercův aktuální stav. Pokud se mozková mrtvice projeví ve zmíněné masivní míře, dochází ke ztrátě vědomí, dokonce i k úmrtí, jehož příčinou může být otok mozku. Častými následky bývá ochrnutí jedné poloviny těla (křížem k poškozené hemisféře), poruchy řeči a poruchy citlivosti. Přetrvávají i po uplynutí akutní fáze nemoci a představují závažné obtíže, které poškozeného vyřazují z běžného života, invalidizují jej a zbavují soběstačnosti.

Než dostal mrtvici, měl Perry údajně problémy se zády, které musely být dokonce řešeny chirurgicky a také další komplikace. Perryho poslední největší zdravotní problémy proběhly v roce 2015, kdy byly v jeho těle při kolonoskopii objeveny prekancerózní výrůstky, které vyvolávaly vysoké herečky. Herec drasticky změnil stravování a zahájil dietu, aby snížil riziko vývoje kolorektálního karcinomu. Výrazně snížil požívání červeného masa a vzdal se svého oblíbeného steaku s bramborami, který dříve jedl téměř každý den. Začal pravidelně cvičit a chodit do posilovny. Stal se také velkým propagátorem prevence rakoviny.

Aktuálně se Luke objevuje v seriálu Riverdale od stanice CW, kde ztvárňuje Freda, otce hlavního hrdiny Archieho Andrewse. Také proto měl být jeho návrat do Beverly Hills spíše symbolický v podobě malé role. Nyní je však i tato varianta v ohrožení. Budeme herci držet pěsti, aby se co nejdříve dal do pořádku.

Luke Perry má dvě děti, Jacka (22) a Sophi (18) s bývalou manželkou Rachel Sharpovou. Syn Jack je profesionální zápasník známý pod jeho wrestlingovým jménem „Jungle Boy“.

KJ Apa jako Archie a Luke Perry jako Fred — Foto: Diyah Pera / The CW — © 2016 The CW Network.

Jeho bývalá kolegyně, Shannen Dohertyová (Brenda Walshová), na sociálních sítích napsala: „Kamaráde. Držím Tě pevně a dávám Ti mou sílu. To dáš“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

My friend. Holding you tight and giving you my strength. You got this.

Příspěvek sdílený ShannenDoherty (@theshando),

Svému příteli vyjádřil podporu také Ian Ziering, který si zahrál v Beverly Hills Stevea.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

No words can express what my heart feels hearing today’s shocking news. Let us all say a prayer for his speedy recovery.

Příspěvek sdílený Ian Ziering (@ianziering),

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz