Herec Luke Perry se v devadesátých letech proslavil rolí drsného Dylana McKaye v seriálu Beverly Hills, 90210. Jeho herecké umění mohli však teenageři obdivovat ještě nedávno, ztvárňoval totiž jednu z vedlejších postav v populárním seriálu Riverdale. 11. října by herec oslavil 54. narozeniny, osud tomu však chtěl jinak.

Luke Perry se narodil 11. 10. 1966 v Mansfieldu v Ohiu. Jeho rodiče se rozvedli v roce 1972 a jeho matka se později provdala za stavebního dělníka Steva Bennetta, s nímž měla další dítě. Jeho biologický otec zemřel v roce 1980 na infarkt. Po absolvování střední školy se Perry přestěhoval do Los Angeles, kde se začal věnovat herectví.

Měl velmi bohatou hereckou kariéru v televizi i ve filmech. Před kamerou začal počátkem 80. let, proslavil se však až v roce 1990 v seriálu Beverly Hills 90210 jako Dylan McKay. Poté se objevil například ve filmech Buffy, zabíječka upírů (1992), Pátý element (1997), Bermudský trojúhelník (2001), Můj soused rocker (2014) a Tenkrát v Hollywoodu (2019). V posledních letech se objevoval také v seriálu Riverdale od stanice CW, kde ztvárnil Freda Andrewse.

Mezi svými hereckými kolegy i režiséry byl Perry považován za vzor skromnosti a pokory. Jeho sláva mu nikdy nestoupla do hlavy, byl opravdový profesionál. Koncem února 2019 byl po prodělání mrtvice převezen do nemocnice v Los Angeles, kde se jeho stav dále zhoršoval. Zemřel 4. března 2019 obklopen svou rodinou.

S bývalou manželkou Rachel Sharp měl dvě děti, Jacka (23) a Sophi (19). Syn Jack je profesionální zápasník známý pod wrestlingovým jménem Jungle Boy. V době své smrti byl Perry zasnoubený s Wendy Madison Bauer (na snímku níže), terapeutkou a příležitostnou herečkou.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR