Již téměř rok se na českých televizních obrazovkách vysílá ostře sledovaná infoshow, věnovaná celosvětové pandemii koronaviru. Nezřídka je přitom podřízená státní propagandě a navíc se stále častěji stává, že si někteří novináři pletou svůj úkol vyváženě informovat s rolí policejních orgánů. S očividnou chutí nahánějí majitele restaurací či vleků, zda nemají náhodou otevřeno a totéž činí v zimních areálech. Situace došla až tak daleko, že několik lyžařů o víkendu vypoklonkovalo štáb televize Nova, který je natáčel na sjezdovce.

Jenže, diváci Novy se postavili na stranu lyžařů a dali rozhořčeně jasně najevo, co si o celém případu myslí. Podle většiny z nich to televizní „bonzáci“ schytali zcela právem. Mnozí se naopak postavili za majitele lyžařských areálů, horských hotelů a penzionů a litují je, že kvůli chaotickým a nespravedlivým opatřením vlády čelí existenčním potížím a riziku, že zkrachují. Zcela právem upozorňují na situaci v obchodních centrech, kde se shlukuje velké množství nakupujících a nikdo to stále neřeší. „Proč nechodíte natáčet do fabrik a obchodů, kde je hlava na hlavě?“, ptají se diváci naštvaně. Narůstající frustraci veřejnosti dokazuje i skutečnost, že někteří diskutující na sociálních sítích zastávají názor, že reportéři Novy to měli schytat ještě mnohem více. „Celý štáb měl dostat flákanec,“ myslí si například jeden z nich.

Jiný metr?

Stejná televizní stanice (podobně jako většina ostatních), však vysílá ve zpravodajských relacích záběry na sportovce, kteří bez omezení závodí na lyžích, hrají tenis, hokej či fotbal a létají po celém světě. Zatímco je většina Čechů celé měsíce uvězněna ve svých domovech, nesmí podnikat, ani sportovat, „vyvolení“ mohou své profese vykonávat, byť s určitými pravidly, jako je například pravidelné testování. Nad tímto faktem se ovšem nikdo z novinářů nepozastavuje. Je přitom zcela evidentní, že mnoha lidem především vadí, jak absurdní jsou vládní nařízení a opakovaně zvýhodňují některé skupiny a firmy na úkor většiny obyvatel. Jako poslední názornou ukázku lze uvést nový zákaz prodeje na tržištích, aniž někdo vysvětlil, proč je nebezpečnější než v uzavřeném obchodním centru, kde se sdružuje mnohonásobně více lidí.

Šokující fakta

V pátek se konala tisková konference, na níž hlavní hygienička Jarmila Rážová oznámila hodně šokující fakta. Podle ní se u nás v poslední době nejvyšší počet lidí nakazil ve zdravotnictví, sociálních službách a ve školách. Právě tam hygienici evidují nejvíce ohnisek nákazy. Ve školách jde o 116 ohnisek a v sociálních službách 106 ohnisek (434 ohnisek, odkud se virus šíří dál. Naopak, v částečně fungujících ubytovacích službách žádné ohnisko nevzniklo.

Nelze se divit, že tyto údaje vytočily vystresovaný národ k nepříčetnosti a o víkendu to dal jasně najevo: „Takže si to shrňme do jedné věty. Nejméně se opatření dodržují ve státem řízených organizacích. Děkujeme vládo, že na jedné straně šíříte nákazu a na druhé straně likvidujete ekonomiku, zadlužujete naše děti a šikanujete slušné lidi,“ komentuje situaci jeden z diskutujících.

Celou diskuzi si můžete přečíst přímo na Facebooku pod následujícím příspěvkem:

Spustili vlek, poté lyžaři napadli reportéra TV Nova…

Posted by TV Nova on Saturday, January 30, 2021

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz