V dnešní době si lze jen stěží představit Vánoce bez malého Kevina, který „zařídí“ zmizení rodiny McCallisterů. Film Sám doma si získal status kultovního snímku, který každoročně přitáhne k televizním obrazovkám miliony diváků po celém světě. Čas však nelze zastavit a představitel Kevina, Macaulay Culkin, slaví již 40. narozeniny. Pojďte se podívat, jak se herec změnil a co nyní dělá.

Macaulay Carson Culkin se narodil 26. srpna 1980 v New Yorku. Když měl ččtyři roky, začal vystupovat v Newyorské filharmonii a již v roce 1985 debutoval v televizním filmu Půlnoční hodina. Později se objevil v několika reklamách a ve filmech Viking’s Funeral (1988) a Uvidíme se ráno (1989).

Na počátku 90. let se setkal s Michaelem Jacksonem a zahrál si v jeho videoklipu k písni „Black or White“. Culkin se stal rodinným přítelem a kmotrem Michaelových dětí, s dcerou Jacksona Paris (21) má dokonce stejné tetování na paži.

V roce 1990 přišla nejslavnější role Kevina McCallistera v rodinné komedii Sám doma. O dva roky později jej diváci mohli vidět v pokračování Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Za hlavní roli v prvním díle Sám doma obdržel sto tisíc dolarů, za snímek Moje první láska (1991) to byl již milion dolarů, což byl nový rekord pro dětského herce. Za druhou část Sám doma dostal 4,5 milionu dolarů a za následující role v Kšefty s tátou a Sám doma a bohatý získal mladý herec 8 milionů dolarů. To z něj učinilo nejlépe placeného dětského herce na světě.

V roce 1995 ve svých 15 letech však nečekaně skončil s herectvím. Chtěl začít žít „normální život“ a začal studovat soukromou střední školu na Manhattanu. K herectví se vrátil se v roce 2000 v divadelní hře „Madame Melville“ v Londýně a na jaře 2003 hostoval v seriálu Will & Grace. Ve stejném roce hrál ve filmu Party Monster, kde ztvárnil drogově závislého a vraha. Právě drogy a alkohol provázely celé hercovo dospívání a pořádně se dal dohromady až teprve nedávno. V roce 2018 se objevil znovu jako Kevin ve vánoční reklamě. Tento skeč sklidil celosvětově velký úspěch.

Dnes je však plně připraven se vrátit a prohlašuje, že mu práce před kamerou chyběla a udělá vše, aby znovu uspěl. V loňském roce se ucházel o roli ve filmu Tenkrát v Hollywoodu, Quentin Tarantino mu však příležitost nedal. Ta se ale nyní dostavila, protože Ryan Murphy, tvůrce populárního seriálu American Horror Story, potvrdil Culkinovo obsazení do 10. série, která vyjde letos na podzim. Herec se objeví po boku stálic jako Sarah Poulson, Kathy Bates nebo Evan Peters. Culkin věří, že to bude ten správný odrazový můstek zpět na plátna kin.

V roce 1998 se oženil s americkou herečkou Rachel Miner (40), ale manželé se v roce 2002 rozvedli. Později randil s Milou Kunis, v roce 2011 se však rozešli. V současné době je jeho životní partnerkou herečka Brenda Song, známá ze seriálů Skandál (2012) a Nová holka (2013). Nyní žije Culkin v Los Angeles a provozuje lifestylový web, kde dělá podcasty se známými osobnostmi.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz