Neobyčejně talentovaná Magda Reifová, kterou můžeme znát především jako usměvavou Majdu z Kouzelné školky (1999), právě slaví 57. narozeniny. Reifová je žena mnoha zájmů a uměleckých profesí, nejvíce ji však naplňuje dělání radosti dětem. 

Česká herečka, zpěvačka a moderátorka se narodila 24. listopadu 1963 v Praze. Její otec se věnoval biologii a matka se živila jako archivářka. Herectví se věnuje od dětství, nejprve jako pětiletá v pořadu Vlaštovka v roce 1972 vystupovala jako devítiletá v českém televizním seriálu Jana Eyrová. Poté následovala řada dalších rolí ve filmech pro děti. V televizi se objevuje tedy již více než půl století.

Zprvu se jednalo o velmi malé role, později však přišly role větší, jako např. Blanka v rodinném snímku Páni kluci (1975) nebo Magda v komedii Brácha za všechny peníze (1978). Reifová je velmi aktivní – objevuje se v divadlech, působí jako moderátorka a dabérka, ale také jako tanečnice a zpěvačka. Naposledy jsme ji mohli vidět v televizním filmu Stín smrtihlava (2012) a pravidelně se s ní již více než dvacet let setkáváme v Kouzelné školce (1999).

Díky účinkování v Kouzelné školce si „Majdu“ oblíbily děti z celé republiky. Natáčení pořadů pro děti by údajně nevyměnila za jinou hereckou kariéru. Pro děti také pořádá vystoupení s písničkami. Sama je matkou tří dětí, které jsou dnes již dospělé. Hojně se věnuje také dabingu, svůj hlas propůjčila například Chůvě k pohledání, Fran Fine.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR