Poslední dobou se utvrzuji v názoru, že doba zombies začíná být nenávratně pryč. Téma začíná být vyčpělé a přijít s něčím novým a originálním bude stále složitější. Pokud se však na téma zombíků dívám trochu skeptickým pohledem, bude potřeba druhým dechem dodat, že obdobně jsou na tom i jiná filmová či seriálová témata. Troufám si však tvrdit, že jistá míra krize postihuje všechny žánry napříč všemi médii.

Sepsat tento článek jsem se rozhodl hlavně kvůli tomu, že jsem v posledních dnech viděl několik filmů se zombie tématikou, avšak pouze jeden mě zaujal natolik, abych se mu věnoval více, než jen po dobu stopáže snímku samotného. Možná, že budete překvapeni, možná také nikoli. Film je původem z Jižní Koreje a věnuje se klasické zombie apokalypse, která propukne v ten nejhorší možný den. V den, kdy dcera jednoho velmi pracovně vytíženého otce slaví narozeniny a otec jí slíbí, že s ní pojede za matkou, se kterou již delší dobu nežijí.

zdroj: hdo.to

Film má prozaicky jednoduchý název „Vlak do Pusanu“ a je z roku 2016. Řada z vás jej nejspíše již dávno viděla a považuji za svůj problém, že jsem na tento originálně pojatý snímek narazil až nyní. Jak jsem napsal výše, hledat originalitu v zombie filmech je poslední dobou doopravdy umění, ale Vlak do Pusanu dokázal spojit vše do doopravdy zajímavého celku. Jihokorejský pohled na věc je samozřejmě znát a nejspíš to pro hromadu lidí bude klasicky ten největší problém, který film má. Místy je totiž film až moc infantilní, ale stejně tak je i překvapivý, napínavý a moc hluchých míst v něm nenajdete.

zdroj: cineoutsider.com

Nechci se zde rozepisovat o ději snímku, aby se ti z vás, kteří film neviděli, měli na co těšit. Navíc samotný název filmu prozrazuje o ději více, než potřebujete vědět. Tím se vracím na samotný začátek tématu o vyčpělém žánru zombie filmů. Pokud alespoň jednou za čas budu moci sledovat podobně originální film na motivy zombie apokalypsy, nemám mnoho obav o žánr samotný. O to víc se však budu těšit na každou žánrově originální zápletku, kterou autoři vytáhnou z klobouku. Protože v době, kdy už síla The Walking Dead není taková, jaká byla na začátku své éry, jsou fanoušci zombies rádi za každý originální úlovek.

Jako obvykle budete mít poslední slovo vy fanoušci žánru. Napište mi do komentářů pod článek nebo na naše facebookové stránky, jaký originální zombie film jste v poslední době viděli vy? Třeba zde nalezneme nějaké skvělé doporučení na film, který mnoho z nás nevidělo a zasloužil by si to. Takže pište a komentujte, těším se na vaše reakce.

-reklama-