Partička kamarádů z newyorského Manhattanu ze seriálu Přátelé, který byl vysílán v letech 1994 až 2004, baví diváky na televizních obrazovkách každý den i v dnešní době. V menší roli se v seriálu objevil také Cole Sprouse, který si zahrál Rossova syna Bena. Co dnes tento mladík dělá a jak se změnil?

Spousta dětských hereckých hvězd s příchodem puberty vyhasne, to však není případ Cola Sprouse. Narodil se 4. srpna 1992 v Itálii, avšak se svými americkými rodiči se brzy přestěhoval do Kalifornie. Před kamerou se společně se svým bratrem, dvojčetem Dylanem, začali objevovat od útlého dětství. Nejdříve v reklamě a poté v seriálech.

Embed from Getty Images

 

Jelikož si jsou podobní jako vejce vejci, využívali toho filmaři k jejich střídání v jedné roli. Mezi roky 1993 a 1998 působili v seriálu Grace v jednom kole. V roce 1999 se s bratrem střídali ve filmu Velký táta s Adamem Sandlerem a o rok později se Cole objevil v seriálu Přátelé. Zahrál si sice pouze v sedmi epizodách, ale právě role malého Bena ho dostala mezi dětskou hereckou špičku. Začal účinkovat v dětských seriálech Sladký život Zacka a Codyho, Vladařova nová škola nebo Kouzelníci z Waverly. Mezitím se objevil v několika rodinných televizních filmech.

Po roce 2008, tedy v období, kdy studoval střední školu, role ubývaly. Zdálo se, že bude jen dalším dětským hercem. Avšak po úspěšném složení maturity a následném studiu na univerzitě získal v roce 2015 vysokoškolský diplom. To byl čas znovu nastartovat hereckou kariéru. Podařilo se mu uspět v konkurzu na hlavní roli v seriálu Riverdale, kde prokázal svůj herecký talent z mládí. To mu zajistilo hlavní roli v dramatu Five Feet Apart a další nabídky na sebe zajisté nenechají dlouho čekat. V seriálu Riverdale se objeví i tento rok.

Embed from Getty Images

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA