Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí…„. Poznáváte? Já myslím že určitě. Kdo by neznal čtyři mladíky z Jamajky, kteří pod vedením trenéra míří na Zimní olympijské hry se kvalifikovat v jízdě na čtyřbobu. Tato sportovní komedie byla natočena již před 27 lety podle skutečné události. Některé herce můžeme i nadále vídat na našich obrazovkách, jiní se již jako herci neživí. Právě Malik Yoba, představitel Yula, patří mezi známé americké herce. Možná jste jej v nějakém filmu či seriálu zahlédli, ale netušili jste, že je to právě člen posádky jamajského čtyřbobu.

Malik Yoba

Americký herec a příležitostná zpěvák Malik Yoba, celým jménem Abdul-Malik Kashie „Malik“ Yoba, se narodil 17. září 1967. Z celé posádky čtyřbobu je aktivnější než jeho kolegové. Kromě role jamajského běžce Yula Brennera je znám i díky postavě detektiva v americkém seriálu New York Undercover z roku 1994. Poté následovalo ještě spoustu rolí v seriálech, převážně detektivních.

Od dob Kokosů na sněhu je nadále aktivní i ve filmech, každý rok natáčí alespoň jeden. Ze seriálů jsou to například Stav beztíže (2009), Výjimeční (2011-2012), Prezident v pořadí (2016-2017) a jako poslední v roce 2019 The First Wives Club. Z filmových obsazení jmenujme například Země policajtů (1997), Mistr zločinu (2004), Proč jsem se jen ženil (2007) a další méně známé filmy. V loňském roce se objevil v dramatickém seriálu Terror Lake Drive.

Od roku 2003 je jeho manželkou herečka Cat Wilson (40) a mají spolu 3 děti –  Dena, Josia a Pria.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA