Malý velký zloduch Stewie Griffin – 5 nejděsivějších plánů tohoto ďábla!

Ač se v posledních letech více méně zklidnil, zůstává Stewie Griffin jedním z největších padouchů v animovaném i hraném světě a jednou z nejzajímavějších postav seriálu Griffinovi. Bez svého temného já by byl možná tenhle chlapeček celkem roztomilé miminko. Nenechte se ale oklamat, Stewie cíleně využívá svojí batolecí podobu, aby zmátl soupeře. Pojďme se ohlédnout na pět nejvíce promyšlených zlých machinací, které má tenhle člen Griffinových na svědomí. Seriál Griffinovi můžete sledovat každý večer na stanici Prima Comedy Central.

5. Brokolice

Téměř všechny děti nenávidí brokolici, to není nic nového. Kdo by taky chtěl jíst něco jedovatě zeleného, co vypadá jako zarostlý keř s afrem… A protože je Stewie v srdci vlastně dobrák (nebo se náhodou jeho ďábelský plán zvrhnul v dobro pro všechny děti) vymyslel plán, jak se brokolice zbavit nadobro. Jako správný vynalézavý hoch vymyslí přístroj ovládající počasí, který dokáže ovládat atmosféru a tak zmrazí všechny semena brokolice, co kdy existovala.

4. Ovládnutí Chrise

A další příklad technické zručnosti nejmladšího Griffina. Stewie v jedné epizodě postaví stroj, který umí ovládat lidskou mysl. Aby naplnil jeden ze svých dalších ďábelských plánů, ovládne mysl svého staršího bratra Chrise. I když se mu nepodaří zbavit se svého největšího nepřítele (čtěte dál i tenhle plán máme na seznamu), alespoň se snažil. Body navíc za vynalezení přístroje na ovládání lidí.

3. Zlikvidování potenciálního sourozence

Když se Stewie dozví, že jeho rodiče plánují pořízení dalšího potomka, rozhodne se tomu zabránit za každou cenu. Když obvyklé způsoby selžou, Stewie (opět) postaví geniální vynález – vesmírnou zmenšovací loď vybavenou laserovým spermicidem. Na výpravě však narazí na svého potencionálního geniálního bratra Bertrama. Při představě, jaké zlo by mohli páchat na světě společně nakonec Stewie přehodnotí své záměry a přestane se míchat do sexuálního života svých rodičů.

2. Pokus o vraždu chůvina přítele

I malí padouši mají city. Stewie se v jednom díle zamiluje do své chůvy Liddane. Jenže ta je dávno zadaná a tak se malý Griffin rozhodne svoji konkurenci odklidit z cesty. Nic netušícího Jeremyho tak Stewie napadne se železnou trubkou, sváže ho a zamkne ho do kufru auta. Paradoxem je, že na tento svůj skutek zapomene a vzpomene si na něj až za dva týdny, kdy celou záležitost nonšalantně uzavře s tím, že za takovou dobu již Jeremy musí být dávno po smrti. Takže to možná nebyl jenom pokus o vraždu…

1. Zabití Lois

Tohle je vrcholnou třešničkou na dortu ďábelských plánů malého Stewieho a do jisté míry také jeho  celoživotní misí. Svou matku chce zlikvidovat za to, že ho přivedla na svět. Po několika nezdařených pokusech se však Stewiemu „konečně“ podaří Lois sprovodit ze světa. Nehledě na to, že tato epizoda nakonec nabrala naprosto nečekaný obrat (nemluvě o tom, že Stewie posléze zjistil, že tato volba se mu krutě nevyplatila), je toto ukázkovým příkladem Stewieho zlovůle. Celou vraždu pečlivě naplánoval, provedl a dokonce dokázal zajistit, že vina padla na Petera.