Karel Šíp si do své provizorní Minišou, která dočasně nahradila jeho populární Všechnopárty, musí vybírat hosty také podle toho, zda jsou schopni si s ním téměř hodinu povídat a udržet tak zájem a pozornost diváků. Tentokrát se setkal v prázdném divadle Semafor, kde se v době natáčení stále nemohlo hrát, se svým kolegou Markem Ebenem.

Otevřenou partii nejrespektovanějších a nejoblíbenějších moderátorů u nás odstartoval Šíp dosti odvážně, když se podivil nad tím, že jeho host vede v preferencích, týkajících se blížící se volby dalšího českého prezidenta. Jenže, Marek Eben o této možnosti nechce ani slyšet: „Nemám k tomu žádné vzdělání, nikdy jsem se do politiky nepletl. Je to oblast, která je mi poměrně cizí. Samozřejmě že to člověka potěší, že si někdo může myslet, že by to šlo. Já si ale myslím, že by to nešlo. Ona je to hrozná funkce,“ postěžoval si.

Marek Eben a Karel Šíp, FOTO: Distribuce Česká televize

Podle něj představuje funkce prezidenta naprostou špičku, výkladní skříň republiky za nás na všechny. „Když to chce někdo dělat dobře, tak musí na prvním místě zapomenout na sebe. Od toho tam není, je tam od toho, aby myslel na ty lidi, kteří ho tam poslali. A pokud se to má dělat dobře, je to jedna veliká oběť. Ty přijdeš o všechno, co máš rád,“ nechal se slyšet Eben. A když se ho snažil Karel Šíp v jeho přesvědčení trochu zviklat, odvětil mu: „Já mám výhodu, protože mě by manželka zabila. Pokud si chci zachovat holý život, nemohu uvažovat o kandidatuře,“ vtipkoval.

Manželství se superkočkou

A o své manželce Markétě hovořil i v další části Minišou. Karel Šíp dal totiž divákům najevo, že není možné ji nezmínit. Připomněl, že je dlouhá léta upoutána na invalidní vozík, ale Marek Eben se snažil tuto pasáž odlehčit: „Naštěstí má moje žena úžasný smysl pro humor. Já myslím, že kdyby ho neměla, tak bychom tu situaci snášeli daleko hůř.“ Více zároveň zalitoval jejího promarněného hereckého talentu. Podle něj měla Markéta všechny dispozice pro tuto profesi, jaké vůbec lze mít. A zdůraznil také, že byla „přepůvabná“. Když se seznámili, nebyl si prý vůbec jistý, jestli bude schopen si takovou „superkočku“ udržet. A dokonce se přiznal, že proto udělal několik pokusů o rozchod, ale to se nepovedlo. „Teď jsem viděl seriál „Třetí patro“, tak jsem na ni koukal a říkal jsem si: chlapče, jak sis mohl myslet, že by ses s tímhle mohl někdy rozejít. Tahle ženská, když ukázala prstem, tak se tomu nedalo odolat ani na deset vteřin.“

Markéta Fišerová, osmdesátá léta

Posted by Filmové procházky on Thursday, June 27, 2019

Vydržet až do konce

Prozradil též, že jsou každý úplně jiný, zatímco Markéta je temperamentní, až cholerik, on sám je klidná voda. Šípovi se rovněž svěřil, že nejtěžší chvíle v životě prožíval na začátku nemoci své manželky nebo když společně poprvé vyjeli ven s invalidním vozíkem: „To byla fakt atrakce.“ Naštěstí to pak už bylo jenom lepší a dnes je pro něj vyjížďka mezi lidi s vozíkem naprostou samozřejmostí. Nicméně, dlouholetá péče o invalidní ženu rozhodně není snadná: „Ne, že by to nebylo těžké, těžké to je. Jsme pořád na cestě. Chce to vydržet, až do toho konce.“

Markéta mu jeho péči oplácí tím, že je jeho prvním kritikem. „Neznám větší satisfakci, než když člověk něco napíše, dá jí to přečíst a najednou slyšíš, že se směje. To je největší odměna, jakou si dovedu představit,“ vyprávěl Karlovi Šípovi v Minišou.

Zdroj: Minišou Karla Šípa, Česká televize

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz