Australská herečka Margot Robbie si zahraje hlavní roli v připravovaném „Barbie“ filmu. Na spolupráci se dohodl výrobce hraček Mattel s produkčním studiem Warner Bros. Pictures. 

Osmadvacetiletá herečka Margot Robbie je známá především z filmů Vlk z Wall Street, Sebevražedný oddíl a Já, Tonya. Teď bude mít možnost přidat na svůj seznam i první hraný Barbie film. Je také známo, že se na snímku bude podílet i jako koproducent. Herečka, narozena v malém australském městě Dalby, si minulý rok vysloužila nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za film Já, Tonya.

variety.com

Akcie společnosti Mattel vzrostly o 4 procenta poté, co dnes výrobce hraček a jeden z největších producentů filmů Warnes Bros. oznámili začátek produkce filmu. „Barbie je jedna z nejikoničtějších postav, my jsme nadšeni spoluprací s Warner Bros. Pictures a Margot Robbie, která ji přivede k životu na filmovém plátně,“ řekl generální ředitel společnosti Mattel Ynon Kreiz. „Těšíme se na budování naší spolupráce s Warnes Bros. Pictures při vyprávění příběhů našich oblíbených postav,“ oznámil Kreiz.

„Hraní si s Barbie povzbuzuje sebevědomí, zvědavost a komunikaci po celou dobu cesty dítěte za sebepoznáním,“ řekla Margot v prohlášení. „Přes 60 let působení společnosti na trhu, Barbie podpořila děti, aby si sebe představily jako princezny nebo prezidenty. Je mi ctí chopit se této role a vyprodukovat film, který věřím, že bude mít pozitivní vliv na děti a diváky po celém světě. Neumím si představit lepší partnery než Warner Bros. a Mattel.“ Bližší informace ohledně hlavní zápletky nebo datum premiéry zatím nejsou známy.

dailyrecord.co.uk
-reklama-